Atomic Heart — це відеогра в жанрі пригодницького бойовика. Її події розгортаються в альтернативній реальності, у якій Радянський Союз не розпадався й опанував роботобудування, виробляючи тисячі роботів. Гравцеві відводиться роль агента радянської розвідки, який відправляється на надсекретний об'єкт, із яким раптово перервався радіозв’язок.
Щоб легалізувати свій проєкт в українському інфополі, російські розробники з Mundfish навіть додали українську локалізацію.
Проте українські користувачі все одно обурилися, коли виявили передпродаж російської гри Atomic Heart на Rozetka.
На dev.ua вийшов великий матеріал з поясненням, чому грати в Atomic Heart означає підтримувати злочини росіян у війні проти України.
«Ми закликаємо обмежити розповсюдження цієї гри в інших країнах через її токсичність, потенційний збір інформації даних користувачів і можливість передачі їх третім особам у росії, а також потенційне використання грошей, залучених з купівель гри, на ведення війни проти України», — зявив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.
Згодом з’ясувалося, що у російській Mundfish, яка розробила Atomic Heart, працюють українці.
Водночас гравці помітили, що розробники Atomic Heart використали в грі образ дронів «Герань-2», які рф використовує у війні проти України.
Зрештою, Мінцифра відправила листи до Sony, Microsoft і Valve Corporation із проханням заблокувати гру Atomic Heart.