🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаНавколо IT
25 травня 2024, 12:36
2024-05-25
«Там, де ми вкладаємо максимум зусиль та енергії, розквітає наш потенціал». Делівері-менеджерка EPAM розповідає, як танці створюють ідеальний тандем між балансом розумового та фізичного навантаження
Марія Горільчаник — Delivery Manager в EPAM Україна. Вона прийшла до компанії студенткою, а нині навчає інших та керує власною командою. Що спільного між її професійним зростанням та перемогами на бальних танцях, якими Марія займається вже п’ять років? Про виклики, яких не існує, суперсилу делівері-менеджера та якості справжнього лідера — далі пряма мова Марії.
Я занурилась в ІТ на п’ятому курсі Харківського політехнічного інституту. На той момент я вже мала базові знання завдяки факультету «Інформатики та управління», але хотілося більшого. В ЕРАМ було місце на Java стажування. Чотири місяці навчання пролетіли, і ось я вже на співбесіді, а потім — на омріяному проєкті в крутій компанії. Тоді приблизно за рік я зросла з Junior до позиції рівня Middle. Вже понад два роки я Delivery manager, на сьогоднішній день в моїй команді 18 людей.
Створення pet-проєктів — це класний спосіб прокачати свої навички (Ред. Власний проєкт спеціаліста, який він розробляє в компанії паралельно з основним напрямком роботи або як хобі). Сертифікація допомагає систематизувати знання та поглибити те, що ви ще не вивчили. Важливо розуміти, що підхід завчити матеріал і забути тут не спрацює. Треба глибоко розбиратися в ньому, ставлячи перед собою мету не просто «скласти іспит», а здобути ґрунтовні знання, які стануть фундаментом для вашої кар'єри. Зокрема, читати книги, слухати подкасти, відвідувати конференції. І, звісно, спілкуватись з людьми зі сфери своїх інтересів, наприклад, в Linkedin.
В чому суперсила Delivery manager
Протягом 11 років у компанії моє робоче життя було насиченим різноманітним досвідом. Мені подобаються технічні аспекти моєї роботи. Програмування та вирішення складних проблем, так званих «містичних багів», які ніхто не може відтворити. Крім того, мене драйвить координувати та організовувати робочі процеси. Вміти мобілізувати команду для досягнення спільної мети — це мистецтво. Виходить, мені цікаві люди, але я хочу залишитись на технічному боці — це ідеальна комбінація для Delivery Manager.
Бачити кінцевий продукт своєї роботи і його користь — ось що запалює рухатись далі. Мені також подобається обмінюватися знаннями з іншими. Я долучаюсь до менторства навчальних програм, координувала Java-програму для автоматизованих тестувальників, а згодом і Global Java Mentoring Program. Це не лише допомагає закріпити мої власні знання, а й розвиває нові навички. Часто мені ставлять питання, які змушують мене детальніше досліджувати тему. Це ще один стимул для розвитку.
Нині працюю над проєктом в банківській сфері, пишаюсь ним, бо всі процеси ми з командою налагоджували з нуля. Ми переписуємо додаток на мікро сервісний стек. Нам вже вдалось успішно перенести та запустити частину ключових функціональностей, але перед нами ще багато роботи. Як на мене, серед важливих змін в ІТ за останні п’ять років — розвиток хмарних платформ та продуктів, а також штучний інтелект, вплив якого набирає обертів.
«Я не зосереджуюсь на викликах»
Впродовж моєї кар'єри я ніколи не стикалася з гендерними стереотипами. На мою думку, значно важливіше зосередитися на власному професіоналізмі. Визначити для себе, що тебе мотивує? Наскільки якісно ти робиш свою роботу? Саме там, де ми вкладаємо максимум зусиль та енергії, розквітає наш потенціал.
Ми часто говоримо про виклики, але я дивлюся на це трохи по-іншому.
Кожен виклик, який я подолала, зробив мене сильнішою, мудрішою та більш стійкою. Цей досвід — мій актив, що допомагає мені досягати нових цілей.
Згадуючи життя після повномасштабного вторгнення, перші місяці відчувались, наче на автопілоті. Мене рятувала робота, в яку я поринула з головою. Нині я перестала планувати щось довгострокове, я намагаюсь отримувати задоволення від кожного дня, беручи від нього максимум.
Ідеальний тандем
Мрії з дитинства мають дивовижну властивість — рано чи пізно вони ведуть нас до омріяного. Так сталося і зі мною. Ще з дитинства мене захоплювали бальні танці, але обставини не дозволяли мені втілити це захоплення в життя. Під час медового місяця ми з чоловіком натрапили на майстер-клас з бальних танців. Це розбудило в мені нездійснені мрії, після повернення додому я одразу записалась на заняття. Після півторарічних тренувань я зважилася на дебют у змаганнях. Існує спеціальна категорія для танцюристів-любителів, де починаючий танцівник стає в пару з професіоналом. Це чудова можливість для новачків, як я, спробувати свої сили та отримати досвід змагань. Незалежно від віку, кожен може знайти свою категорію та продемонструвати свої здібності.
В танцях я вже близько п’яти років, за моїми плечима понад 20 всеукраїнських турнірів. Я дивлюся на професійних танцівниць і мрію танцювати так само, як вони — легко, витончено, з душею. Звичайно, я розумію, що для досягнення такого рівня мені знадобиться багато часу та наполегливих тренувань, адже розпочинати з нуля у дорослому віці значно складніше. Моя основна ціль — танцювати так, щоб я могла отримувати щиру насолоду від самого процесу. Наразі я більше зосереджена на техніці, на тому, щоб правильно виконувати рухи.
Моє хобі та робота створюють ідеальний тандем між балансом розумового та фізичного навантаження. А ще, навички, здобуті в роботі, допомагають мені досягати кращих результатів у спорті. Досвід в ІТ навчив мене чітко планувати час, розставляти пріоритети, фокусуватися на результаті та не здаватися перед труднощами. Крім того, робота в команді — це, в першу чергу, про взаємний потяг до спільної мети, підтримка один одного та обмін знаннями і досвідом. Недарма кажуть, що успіх команди значною мірою залежить від злагодженої роботи її учасників.
Що характеризує справжнього лідера?
Комунікативні навички. Здатність чітко та лаконічно висловлювати свої думки, вміння враховувати контекст та аудиторію, а також вести успішні переговори. Запорукою успішної роботи із замовником є розуміння його, як людини. Це не завжди легко, але може сприяти покращенню вашої співпраці в майбутньому.
Навички розв’язання проблем. Менеджерам часто доводиться стикатися з різноманітними складними ситуаціями, які потребують швидких та обґрунтованих рішень. Тут важливо розвивати здатність аналізу, вміти пристосуватися до нових умов та швидко реагувати на нові виклики. Якщо план А не спрацював, краще мати план Б і C, або вміти швидко їх створити.
Стресостійкість та емоційний інтелект. Вміти керувати своїми емоціями та розуміти емоції інших людей. Мова про емпатію та здатність ефективно взаємодіяти з різними людьми, і це не лише про команду. Прагнення пропонувати те, що не потрібно замовнику, виникає через нерозуміння його «картини світу» та бажань.
Відчуття потреб команди. Створення ефективної команди є ключовим аспектом успіху. Важливо розуміти сильні та слабкі сторони її учасників та готувати до досягнення спільних цілей. Хитрість в тому, що чим вище стаєш, тим більше задач ти можеш делегувати. Проте всі вони мають бути під контролем.
6. Постійний розвиток. Лідерство — це невпинний процес навчання та аналізу тенденцій. Ти маєш бути відкритим до нових ідей, підходів та досвіду інших людей. Серед корисних матеріалів я можу порадити Harward business review, «IT Manager’s Handbook: The Business Edition», а також книгу Даніеля Канемана «Думай повільно. Вирішуй швидко».