🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
17 грудня 2024, 16:32
2024-12-17
«Цифрова загроза». Дослідники стверджують, що Telegram використовує алгоритм, який просуває екстремістський контент та конспірологічні теорії
У звіті американської правозахисної організації Southern Poverty Law Center (SPLC) йдеться про те, що функція «схожі канали», запроваджена в Telegram минулого року, рекомендує екстремістські канали навіть користувачам, які шукають інформацію про зірок чи технології.
Про це повідомляє BBC Panorama, яке стверджує, що дослідник «за лічені хвилини» продемонстрував журналістам, як знайшов у Telegram людину, яка запропонувала доставити пістолет-кулемет «Узі» до Великої Британії за 850 фунтів стерлінгів.
Дослідники SPLC проаналізували 28 000 таких Telegram-каналів для свого звіту «Токсичні рекомендації Telegram». Вони виявили, що користувачам, які переглядають повсякденні теми, рекомендують екстремальний контент — тоді як користувачів, які переглядають одну форму екстремального контенту, наприклад, антиурядові змови, підштовхують до інших екстремістських ідеологій, таких як антисемітизм або білий націоналізм.
Провідна дослідниця Меган Сквайр продемонструвала, як працює алгоритм, здійснивши пошук за запитом «Дональд Трамп» у щойно створеному акаунті Telegram.
Одразу ж у рекомендаціях «схожих каналів» з’явилися численні приклади каналів, що пропагують змову Q-Anon, яка без жодних доказів стверджує, що Трамп веде таємну війну проти «елітних педофілів», які поклоняються сатані, в уряді, бізнесі та засобах масової інформації.
Інший пошук за запитом «заворушення у Великій Британії» показав першим результатом мем про Адольфа Гітлера, за яким слідували пропозиції щодо низки каналів, керованих насильницькими ультраправими групами.
«Деякі з цих груп досить активні. Ви не просто отримуєте меми в Telegram, ви потрапляєте на реальні події. Вони проводять заходи на місцях, де з’являються люди», — сказала пані Сквайр.
За словами Сквайр, дослідження показало, що Telegram став «цифровою загрозою». «За шкалою від 1 до 10, я б сказала, що Telegram — це 11. Він поширює величезну кількість кримінального контенту, екстремістського контенту. На мою думку, це надзвичайно небезпечно», — сказала вона.
Професор Девід Маймон з Університету штату Джорджія, який провів шість років, вивчаючи нелегальний контент у Telegram, сказав, що існують десятки тисяч каналів, які пропонують все — від інструментів для шахраїв до зброї. «Telegram, безумовно, є однією з найважливіших платформ, які злочинці використовують для злочинної діяльності», — сказав він.
Він продемонстрував, як за кілька хвилин після публікації повідомлення про те, що йому потрібен «узі й дробовик», продавець розмістив фотографію пістолета-кулемета й сказав, що може «прискорено доставити його» на адресу програми в Белфасті протягом двох-трьох днів.
Telegram заявляє, що дуже серйозно ставиться до екстремістського і незаконного контенту, а його команди модераторів і інструмент штучного інтелекту видаляють мільйони одиниць шкідливого контенту щодня. Компанія стверджує, що її користувачі отримують лише той контент, на який вони підписалися, оскільки Telegram не «вливає і не просуває контент».
«Функція „Пропозиції каналів“ показує лише канали з тією ж тематикою, що й ті, на які користувач вже підписаний. Такий підхід гарантує, що користувачі отримують лише той контент, який вони обрали для себе. Це повністю відрізняється від того, як інші платформи роблять пропозиції», — заявили в компанії.
Нагадаємо, що засновник Telegram, російський мільярдер Павло Дуров, перебуває під офіційним розслідуванням у Франції за звинуваченням у нездатності зупинити злочинність на своїй платформі. Він заперечує ці звинувачення.
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».
Соціальні мережі та штучний інтелект формують глобальні наративи про війну в Україні. Як їх використовують українці та росіяни — аналітика від Foreign Policy
Напередодні вторгнення росії в Україну соціальні медіа слугували полем битви для держав і недержавних діячів, щоби поширювати конкуруючі наративи про війну та зображати поточний конфлікт у своїх власних інтересах. Видання Foreign Policy опублікувало великий аналітичний матеріал, як українці та росіяни використовують соціальні мережі, щоб давати інформацію про війну. Наводимо його адаптований переклад.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі