Forbes: «Третій квартал — найкращий із початку року за кількістю профінансованих українських стартапів і найгірший за фінансовим результатом»
Інвестиції в українську стартап-екосистему зменшуються три квартали поспіль.
Інвестиції в українську стартап-екосистему зменшуються три квартали поспіль.
Третій квартал став найкращим із початку року за кількістю профінансованих українських стартапів і найгіршим за фінансовим результатом, пише Forbes.
Свіжі чеки отримали як мінімум 100 компаній, однак сумарно їм вдалося зібрати лише $16,6 млн.
Другий квартал 2024-го зробила рекордним одна-єдина інвестиція — $200 млн для розробника no-code платформи для автоматизації бізнес-процесів Creatio Катерини Костеревої. Але якщо виключити з розрахунків цю позитивну «аномалію», загальний річний тренд буде низхідним. Інвестиції в українську стартап-екосистему зменшуються три квартали поспіль.
Найбільші угоди кінця літа-початку осені не перевищують $3 млн. Перше місце у третьому кварталі з чеками по $3 млн поділяють два стартапи — Osavul та Limitless. Перший — розробник ШІ-софту для протидії інформаційним загрозам від колишніх однокурсників і бізнес-партнерів Дмитра Білаша і Дмитра Плешакова. Limitless — новий проєкт на перетині блокчейну й ШІ від співзасновника і колишнього CEO Reface Романа Могильного, який відійшов від операційки цієї компанії в лютому 2021-го.
На другому місці — заснований у 2023-му defence-стартап Swarmer, що розробляє систему для керування роями дронів.
Окрім хайпового генеративного ШІ венчурні капіталісти, що не дивно, жваво фінансують українські оборонні продукти. П’ять із 11 приватних венчурних раундів третього кварталу закрили defence-стартапи.
До дослідження не потрапили дві потенційно найбільші угоди за три місяці, оскільки учасники ринку мають сумніви в деталях і прозорості цих інвестицій.
Мова про платформу для оренди житла Rentberry розіслала українським медіа реліз, де стверджувалося, що компанія залучила $90 млн за оцінки $1 млрд. Однак називати стартап сьомим українським єдинорогом дещо передчасно.
Інший випадок — $6 млн посівних інвестицій для новоствореного криптофінтеку IN1. Він обіцяє користувачам «революційну» платформу для розрахунку фіатними та криптовими картками в одному застосунку. Ключовий функціонал продукту закритий, тож оцінити його складно. Головні питання — до списку інвесторів. Єдиний розкритий учасник раунду — начебто запущена у 2023-му компанія Brainstorm не має ні сайту, ані інших компаній у портфелі.