🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоШІ
10 квітня 2025, 12:06
2025-04-10
Центри обробки даних ШІ вчетверо збільшать споживання електроенергії до 2030 року — це майже стільки енергії, скільки потрібно Японії
Сьогодні один центр обробки даних споживає стільки ж електроенергії, скільки 100 000 домогосподарств, але деякі з тих, що зараз будуються, потребуватимуть у 20 разів більше.
Сьогодні один центр обробки даних споживає стільки ж електроенергії, скільки 100 000 домогосподарств, але деякі з тих, що зараз будуються, потребуватимуть у 20 разів більше.
Про це говориться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), передає the Guardian.
Глобальна гонитва за технологіями ШІ до кінця цього десятиліття потребуватиме майже стільки ж енергії, скільки Японія використовує сьогодні, але лише близько половини попиту, ймовірно, буде задоволено коштом відновлюваних джерел.
Згідно зі звітом, до 2030 року глобальний попит на електроенергію з боку дата-центрів зросте більш ніж удвічі. ШІ стане основним рушієм цього зростання, оскільки попит лише на спеціальні центри обробки даних зі штучним інтелектом, за прогнозами, зросте більш ніж у чотири рази.
Наприклад, у США дата-центри для ШІ споживатимуть більше електроенергії, ніж виробництво сталі, цементу, хімікатів та всіх інших енергомістких товарів разом узятих.
Водночас у звіті зазначається, що ШІ є потужним інструментом, і наскільки він буде корисним людству залежить від компаній, суспільства та урядів. Так, наприклад, ШІ може допомогти з проєктуванням електричних мереж, які б використовували більше відновлюваної енергії. Також із ШІ може стати простіше знаходити ефективність в енергетичних системах і в промислових процесах.
Ці способи використання можуть компенсувати деякі масові вимоги, які штучний інтелект висуватиме до енергетичних систем світу. Але, ймовірно, для цього знадобляться більші вказівки з боку урядів, йдеться у звіті МЕА. Залишивши поодинці, швидке зростання штучного інтелекту може виявитися серйозною проблемою для енергетичних систем і навколишнього середовища.
Клод Турмс, колишній депутат Європарламенту від «зелених» і міністр енергетики Люксембургу, заявив, що недоліки ШІ, швидше за все, матеріалізуються, ніж оптимістичні прогнози МЕА, і уряди потребують набагато більшої допомоги, щоб уникнути пасток.
Він звинуватив МЕА в тому, що воно змальовує занадто райдужну картину і не намагається пояснити сувору правду політикам. Він сказав: «Замість того, щоб давати практичні рекомендації урядам щодо того, як регулювати і, таким чином, мінімізувати величезний негативний вплив штучного інтелекту і нових мега-центрів обробки даних на енергетичну систему, МЕА і його голова Фатіх Біроль роблять довгоочікуваний подарунок новій адміністрації Трампа і технологічним компаніям, які спонсорують цей новий уряд США».
Китай створив підводний дата-центр, який має потужність еквівалентну 30 000 сучасних ігровий PC і може підтримувати 7000 розмов на секунду з чатботами DeepSeek
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі