🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
31 березня 2025, 15:08
2025-03-31
Цифровий безвіз настане у 2027 році — українські електронні засоби ідентифікації почнуть визнавати в ЄС
Україна та ЄС оновили спільний робочий план у сфері електронної ідентифікації й довірчих послуг, за яким визнання українських електронних підписів у Європі розпочнеться вже у 2026 році.
Україна та ЄС оновили спільний робочий план у сфері електронної ідентифікації й довірчих послуг, за яким визнання українських електронних підписів у Європі розпочнеться вже у 2026 році.
Як повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації, якщо план успішно виконуватиметься, то вже наступного року ЄС визнає окремі українські електронні підписи, печатки й інші довірчі послуги. З 2027 року всі українські засоби електронної ідентифікації отримають автоматичне визнання в ЄС.
«Українці зможуть безперешкодно підписувати документи, користуватися європейськими онлайн-сервісами та вести бізнес у ЄС, використовуючи українські електронні підписи», — пояснили в Мінцифри.
За планом, Україна та ЄС мають провести:
Оцінку українського законодавства на відповідність вимогам ЄС — Регламенту eIDAS, Директиви NIS2 та GDPR.
Визначення процедур співробітництва між Україною та Єврокомісією.
Тестування транскордонної сумісності електронних довірчих послуг.
Перевірку двосторонніх процедур співробітництва.
«Україна — перша країна, яка ще не є членом ЄС, чиї електронні підписи та печатки вже технічно валідуються в Європейському Союзі. Українці можуть підписувати європейські документи „Дія.Підписом-EU“», — відзначили в Мінцифри.
Бета-версія «Дія.Підпис-EU» стартувала ще у 2023 році. Вона дозволяє українцям підписувати європейські документи, країни ЄС можуть перевірити накладений підпис.
Раніше повідомлялося, що наступного року в Україні планують запустити EU Digital Identity Wallet — європейський цифровий гаманець, який надасть можливість українцям користуватися цифровими документами в ЄС, а європейці — використовуватимуть свої в Україні.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Атлас зброї: які ПЗРК і ПТРК Україна отримала від Заходу і використовує у війні з росією
Сили ЗСУ активно використовують ПЗРК і ПТРК, щоби протистояти російським окупантам. Ці відносно прості у використанні комплекси дають змогу зупинити просування важкої техніки супротивника. Вони давно добре зарекомендували себе на полях битв, а видів подібних комплексів достатньо.
Розповідаємо про особливості ПЗРК і ПТРК, що є на озброєнні ЗСУ, а також звідки їх нам привезли.