💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаІсторії
19 листопада 2024, 09:00
2024-11-19
«Я був впевнений, що мене не візьмуть, але все ж надіслав резюме й забув про це». 23-річний українець отримав швидкий офер від Uber і тепер автоматизує бізнес-процеси й обробляє терабайти даних техгіганта
Чи мріяли ви коли-небудь працювати у світовому техногіганті, та ще й працюючи з великими обсягами цікавезних даних? 23-річний Олександр Тулюлюк прагнув знайти будь-яку роботу в межах своїх компетенцій, і, відправивши 20 відгуків на вакансії, зокрема, в Uber, навіть не мріяв про те, що на його кандидатуру звернуть увагу. Утім, його помітили, протестували онлайн, а далі — співбесіда, і от він уже близько пів року жонглює величезними обсягами даних світового оператора перевезень.
Олександр розповів dev.ua, як закохався в IT, як шукав роботу й урешті опинився в одній для бажаніших для багатьох компанії.
IT мене цікавило ще з дитинства. Тато працював у ремонтному сервісі й часто приносив додому різні деталі компʼютера, які вже не були потрібні в роботі, а малому мені ставали за іграшки. Десь у 10 років я подивився відео, як створити власний калькулятор на C++ — хоч нічого й не розумів, але захопився технологіями ще більше.
У 2019 році я вступив на контракт на «Компʼютерні науки» в КПІ. Але після першого семестру мусив покинути навчання через фінансові труднощі в сімʼї та складнощі з програмою. Напевно, я недостатньо серйозно поставився до цього, тому відставав від інших.
Тоді сестра, яка жила в Кракові, запропонувала переїхати до неї. Це припало на початок пандемії ковіду. Після переїзду я ще рік самостійно вивчав математику, тому що розумів її важливість, навіть без думки про те, що це може знадобитися в майбутньому, та підпрацьовував.
Зараз мені 23, живу тут вже понад 4 роки й завершую навчання на спеціальності «Інформатика та економетрія» в університеті Фрича Моджевського.
Тому, мені здається, фундаментальну базу для інженерів там дають кращу. Хоча ставлення викладачів до студентів у теперішньому універі набагато привітніше.
Ставка на Python
Серед мов програмування я обрав Python. Чому? Ще на початку я би, напевно, як і всі, сказав би про простий і зрозумілий синтаксис. Якщо відповідати зараз, то Python зі всіма своїми недоліками має колосальну підтримку спільноти. Це дає змогу дуже швидко імплементувати необхідний функціонал за допомогою різних бібліотек і фреймворків.
Перша робота
Свою першу роботу я починав шукати самостійно. Тоді в мене не було жодного розуміння того, як повинно виглядати резюме, які проєкти мають бути в портфоліо, щоб зацікавити потенційного роботодавця, і які знання мені потрібні для першої роботи. Так зʼявилася думка про системне навчання професії.
Вивчивши варіанти, я обрав одну з українських шкіл — Mate academy. Я був знайомий із мейтом ще з часів КПІ. Тоді я думав піти на фултайм-курс із Java, але зупинився на тестовому завданні. Пізніше друг за моєю порадою пішов туди на UI/UX Design, і майже відразу після курсу отримав офер. Мене змотивував швидкий прогрес у його навичках, тож вирішив спробувати знову.
20 резюме та проблеми емігранта
Основною ціллю для мене було знайти будь-яку роботу, яка б відповідала моїм рівню та компетенціям. Хоч моє знання польської дає змогу працювати в польськомовній команді, майже всюди вимагають англійську. Ще до завершення навчання я відгукнувся на близько 20 вакансій. Паралельно знайома порадила подивитися позиції в Uber, оскільки її сестра там працює. Я був упевнений, що мене не візьмуть, але все ж надіслав резюме на вакансію Automation Intern і забув про це.
Тиждень потому я отримав онлайн-тест із 5 питань та одного практичного завдання, у якому потрібно було отримати список даних із запиту та відфільтрувати їх. Я здивувався його простоті. Ще через тиждень мені прийшло запрошення на технічну та HR співбесіди англійською мовою, на які я теж досить впевнено відповідав. Я був певен, що маю шанси пройти. З технічного боку все було супер, питання виникло лише щодо офіційного оформлення мене як українця. Після двотижневого листування з HR-відділом Uber я все ж отримав свій офер.
Робота в Uber
Стажування, яке тривало три місяці, почалося в липні цього року. Уже з першого тижня я відчув піклування компанії про своїх співробітників. Також великою перевагою є менеджмент та організація процесів. Дуже чітко побудовані процеси допомагають швидко виконувати свою роботу та не витрачати час на зайві дії.
Мій безпосередній обов’язок — це автоматизація бізнес-процесів і створення інструментів і дашбордів для внутрішнього користування. Це щось середнє між бекенд-розробкою, data engineering та аналітикою даних. А даних у нас дуже багато, доводиться буквально працювати з базами, які важать десятки терабайт.
На роботі наш головний інструмент — це Python, і залежно від завдання, я додатково використовую Flask, SQLAlchemy, Plotly та безліч internal бібліотек. Для інтеграції внутрішніх API ми використовуємо gRPC та Apache Thrift, з чим я познайомився саме на роботі. Хоч мені й доводиться постійно вивчати нові технології, бібліотеки та фреймворки, навчання в Mate дало мені сильну базу, з якою я не відчуваю складнощів.
Я планую активно розвиватися далі й в майбутньому перейти на позицію Software Engineer в Uber в Амстердамі. Наш відділ у Кракові працює з беклогом, а я прагну більше впливати на сам продукт.
Щоб я замислився над зміною компанії, наступна має бути кращою за трьома аспектами: менеджмент, колектив і зарплата.
Поради амбіційним студентам, які прагнуть потрапити на роботу до техгігантів
На мою думку, у техгігантів часто є високий рівень бюрократії, і вони дійсно уважніше ставляться до вашого бекграунду та досягнень. Хоча, звісно, є й винятки. Тому готуватися до таких компаній варто не лише з технічного боку, але й з погляду софт-скілів. Важливо вміти «продати» свої проєкти, місця на олімпіадах і взагалі всі досягнення, які ви здобули під час навчання чи попередньої роботи.
Проте якщо ви маєте за ціль отримати позицію саме Software Engineer, то Leetcode ніхто не скасовував.
112 відгуків на вакансії, $100 за тестове та робота мрії. Історія моделі з Луцька, яка об'їздила півсвіту, через пандемію змінила плани й тепер навчає IT інших
Надя Адамович — у минулому успішна модель. Та через пандемію зірвався контракт на роботу до Китаю, тому Надія змушена була працювати таргетологом, сушисткою, а згодом вирішила піти в IT. Нині дівчина — UI/UX Designer, заочно навчається на факультеті міжнародно-економічних відносин у Луцькому політехнічному інституті та працює ментором у Mate academy. Розповідаємо її історію, що надихає.
Від перекладача у шлюбній агенції та біч-боя до strong junior джавіста. Історія айтішника, який пройшов 12 співбесід і зміг увійти в IT під час війни
Практикувати англійську в шлюбній агенції та бігати гарячим піском як біч-бой довелося 22-річному студенту Одеської політехніки перед тим, як здійснити свою мрію й отримати роботу в IT. Історія Миколи Воронова чергового разу доводить, що досягти бажаного можливо навіть у найскладніші часи. Попри війну та невизначеність, йому вдалося отримати довгоочікувану роботу. І от він уже п’ять місяців як айтівець. Щоправда, за словами хлопця, він не отримував відмов і самостійно обирав свого роботодавця, здолавши 12 співбесід. Розповідаємо історію Миколи.
З корабля в IT. Колишній моряк змінив море на затишний офіс в центрі Києва й тепер тестує сайти та допомагає іншим входити в IT
28-річний Юрій Швороб — колишній моряк. Утомившись від моря за сім років мореплавства, він вирішив змінити своє життя та світчнутися в IT. Зміна роду діяльності Юрія збіглася з повномасштабним вторгненням росії в Україну. У лютому хлопець став айтішником, отримавши спеціалізацію QA Engineer. Та він настільки сподобався викладачам Mate academy, яку закінчив, що його запросили працювати тут ментором. Своєю історією перевтілення з моряка в айтішника Швороб поділився з dev.ua.
Як отримати першу роботу в IT, ледь закінчивши курси? Добірка IT-шкіл, що гарантують допомогу із працевлаштуванням
Бажаючих увійти в IT під час війти побільшало, та потенційних айтішників стримує ризик надто високої конкуренції для входу в ринок, адже джунів тепер наймають менше, та й кількість вакансій далека він довоєнних часів. Ризик дарма витратити час та гроші та опинитися незатребуваним зупиняє багатьох бажаючих увійти в IT.
dev.ua вирішив трохи розвіяти сумніви та зібрав добірку IT-шкіл, які допомагають випускникам із працевлаштуванням. Ці заклади працюють у тісній зв’язці з IT-компаніями та не є їхніми освітніми проєктами. Щоправда, для навчання треба запастися грошима — в більшості шкіл доведеться заплатити за навчання ще до початку роботи. Проте є й більш зручний варіант — післяплата вже з нової айтішної зарплати.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі