🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоЗброя
11 грудня 2023, 17:05
2023-12-11
«Злі птахи»: миколаївські інженери створили лабораторію дронів і вже понад рік відправляють своїх пташок на фронт
У Миколаєві працює лабораторія зведеного загону ЗСУ «Злі птахи». Команда місцевих інженерів розробляє й виготовляє розвідувальні, ударні та дрони-ретранслятори. Усе збирають вручну.
У Миколаєві працює лабораторія зведеного загону ЗСУ «Злі птахи». Команда місцевих інженерів розробляє й виготовляє розвідувальні, ударні та дрони-ретранслятори. Усе збирають вручну.
Українській армії безпілотники передають безплатно. А виготовляють їх завдяки донатам. Відправили на фронт близько двохсот дронів. Але основна робота полягає у вдосконаленні безпілотних літальних апаратів і розробці нових.
«Ми аматори. Довелося своїм шляхом іти з нуля. Розробляти крило, дивитися, як воно буде поводитися в повітрі, і, коли ми дійшли до потрібного результату, ми зупинилися на даній моделі крила й будемо використовувати», — розповів Олександр Воздвиженський — інженер-конструктор зведеного загону ЗСУ «Злі птахи» в інтерв’ю для «Подробиць».
Дрон із 10-дюймовою рамою, який здатний нести заряд. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв
Один дрон — це декілька годин роботи та декілька сотень доларів. Через те, що компоненти нині важко отримати з-за кордону, а ще й вони надто дорогі, доводиться їх виготовляти самотужки. Завдяки 3D-принтеру в інженерів з’являються необхідні пластикові деталі. Багато з них унікальні, потрібні саме для конкретного коптера.
«На 3D-принтері можна надрукувати інший 3D-принтер, на 3D-принтері можна надрукувати майже повністю коптер — без залізних деталей, моторів чи іншого, але в цілому ця технологія дозволяє багато», — розповів «Суспільному» інженер 3D-друку Олександр Горбунов.
Устаткування «Злих птахів». Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв
Після випробувань дрони відправляють на фронт.
«Насправді йде технічне змагання інженерів з того і з нашого боку. Хто що вигадає краще. І найголовніше: хто зробить це більше, краще і швидше. Велике значення має кількість. І ми, на жаль, в цьому програємо», — зазначив інженер Максим Олійник.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)