«У системі 30 млрд облич». У Нацполіції розповіли, як за допомогою Clearview та інших технологічних рішень ідентифікують окупантів
Національна поліція планує цифровізувати всі воєнні злочини, пілотний проєкт вже діє на Харківщині.
Національна поліція планує цифровізувати всі воєнні злочини, пілотний проєкт вже діє на Харківщині.
«Clearview — це лише один зі способів ідентифікації окупантів, які використовує Національна поліція». Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна розповів перший заступник голови Нацполіції України — керівник Головного слідчого управління НПУ Максим Цуцкірідзе.
Серед інших інструментів — супутниковий зв’язок і радіоперехоплення від розвідувальних органів.
«З камер відеофіксації „Безпечне місто“ маємо великий масив фото- і відеоматеріалів подій, які відбувалися під час окупації, зокрема, Київщини. Також, коли окупанти „кивали п’ятами“, залишали списки особового складу військовослужбовців рф», — розповів Цуцкірідзе.
Це дало нам змогу ідентифікувати, а потім цей масив інформації порівнювати. «Тобто, методика компанії Clearview використовується у сукупності з іншими. У системі, якою ми користуємося, є 30 млдр облич. Коли є співпадіння, проводимо фотопортретну експертизу, інші слідчі дії», — пояснив чиновник.
Він додав, що Національна поліція планує цифровізувати всі воєнні злочини, пілотний проєкт вже діє на Харківщині. Міжнародні партнери нададуть Україні для цифровізації відповідну базу.
Нагадаємо, що дані американської компанії з розпізнавання облич Clearview AI, Міноборони України почало використовувати систему розпізнавання з березня 2022-го року. Стартап має у своєму розпорядженні понад 2 млрд зображень із російської соціальної мережі «ВКонтакте», а загальна база даних налічує понад 10 млрд фотографій.