💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
4 жовтня 2023, 10:23
2023-10-04
У треді про проросійські погляди Маска зникають і з'являються лайки. Користувачі підозрюють мільярдера у цензурі
Тред користувача Пекка Калліоніемі у соцмережі X (Twitter) в якому він розповідає про проросійські погляди Ілона Маска та його зв’язки з Кремлем став вірусним після того мільярдер вкотре показав на чиєму він боці, опублікувавши мем про Володимира Зеленського.
Пекка Калліоніемі відомий за своїм проєктом vatniksoup. У ньому він розповідає про російських пропагандистів та прихильників кремлівського режиму. Тред присвячений Ілону Маску був створений ще 29 червня, але набув шаленої популярності лише зараз. Буквально за день кількість лайків під цим тредом зросла в кілька разів (близько 168 000 на момент написання), а перегляди сягнули 17 млн.
В тому, що цей тред став вірусним, частковою є заслуга лічильника лайків, чию дивну поведінку помітили користувачі X (Twitter). Вони зауважили, що багато вподобань (від 2 до 5 тисяч) періодично зникають, дехто стверджує, що ставив лайк під цим тредом десятки разів, але з часом вони щоразу зникали.
Український айтівець із ніком hoblin, який проживає в Фінляндії, навіть створив нашвидку сайт, який відстежує динаміку лайків під тредом про Ілона Маска.
Чимало користувачів запідозрили, що лайки зникають не випадково, а через те, що Ілону Маску не подобається така увага до цієї публікації. Не секрет, що чимало змін (і навіть сама назва) у роботі соцмережі X (Twitter) відбувається саме через забаганки мільярдера.
Проте не виключено, що така поведінка лічильника може бути викликана одним із численних багів соцмережі, або ж особливістю її роботи. Зникнення вподобань під публікаціями помічали й раніше, щоправда, у значно менших масштабах.
Автор треду Пекка Калліоніемі опублікував звернення у підтримку соцмережі X (Twitter). «Схоже, що люди стикаються зі зникненням лайків/поширень на різні пости, зокрема і на цю тему, що критикує власника сайту. Якщо це баг, можливо, саме час зробити про це оголошення та/або виправити його», — написав він.
Наразі, ні підтримка X (Twitter), ні сам Ілон Маск не прокоментували цю ситуацію.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
Що робити, щоб ваші твіти не блокували кремлеботи. Інструкція
Соціальна мережа Twitter — один з головних майданчиків для поширення інформації про війну в Україні західній спільноті. Але де правда про війну, там відразу з’являються боти Кремля, які кидають страйки. Розповідаємо що робити, аби ваші твіти не блокували.