Програміст-ухилянт з Харківщини ледь не отримав три роки в’язниці за ухилення від мобілізації. Розповідаємо деталі справи.
Що сталося
У листопаді 2022 року компанія «ССК ТМ» подала списки військовозобов’язаних чоловіків до військкомату, після чого винесено розпорядження про виклик вказаних осіб до центру комплектування. І серед них — інженер-програміст «ССК ТМ».
Чоловік прийшов до центру комплектування, пройшов медичну комісію, і був визнаний здоровим і придатним до військової служби.
У грудні програміст отримав повістку про призов на військову службу за мобілізацією та був направлений до військової частини, та на виклик не з’явився і власноручно написав про відмову від призову на військову службу під час мобілізації, чим порушив порядок комплектування ЗСУ та вимоги ст. 65 Конституції України, ст. 1 ЗУ «Про військовий обов`язок і військову службу», п. 3 ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
За це його судили.
В судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю, щиро розкаявся. Вказав, що дійсно вчинив злочин за викладених вище обставин. Свою відмову він мотивував незадовільним фізичним і психологічним станом. Також чоловік додав, що активно донатить на ЗСУ, і визнав, що об'єктивних причин до неявки він не мав.
Розглянувши усі деталі справи, 20 березня суд призначив програмісту покарання у вигляді 3 років позбавлення волі та згодом пом’якшив вирок, залишивши умовний термін строком на один рік.
Вирок суду не може бути оскаржений в апеляційному порядку.
Учитель інформатики та програміст із Коломиї вирішив ухилитися від мобілізації, підробивши документи. Прикордонники виявили підробку і віддали порушника під суд
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)