Україна втратила $50 млрд через відсутність регуляції крипторинку. Як держава хоче це змінити
Як вивести крипту з тіні.
Як вивести крипту з тіні.
У період з 2016 до 2022 року відсутність регуляції криптосектору призвела до втрат України в розмірі $48,8 млрд ВВП та $4 млрд податків, повідомляється у дослідженні Ukraine Economic Outlook
Втрати становлять щорічно $7 млрд і $0,6 млрд відповідно. Основна проблема — високий рівень тінізації криптосектору через відсутність правового поля та податкового режиму для його роботи.
Повідомляється, що криптовалютний ринок активно зростав перші шість місяців цього року. Капіталізація зросла на 70% — до $1,26 трлн. Водночас за кризовий 2022-ий вона знизилася з $2,17 трлн до $0,7 трлн.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров вважає, що податкова реформа для криптосектору створить передумови для його детінізації та сприятиме збільшенню податкових надходжень до бюджету та підвищить інвестиційну привабливість України для іноземного криптокапіталу.
Він додає, що податкові ставки в перші роки легалізації криптоактивів мають становити 5% для доходів фізичних осіб та 18% для компаній з додатковою можливістю використання переваг податкового режиму «Дія City».
Нагадаємо, що 16-го травня 2023 року міністри фінансів ЄС зустрілися у Брюсселі, щоб затвердити правила у світі правила щодо криптовалют, які були прийняті Європейським парламентом у квітні. Вони мають назву «The Markets in Crypto Assets regulation», або ж просто MiCA. Правила набудуть чинності поетапно, починаючи із січня 2024 року.
У 2021-му в Україні створили закон «Про віртуальні активи», що закріплював статус криптовалюти як власності. Його підписав президент 15-го березня 2022 року, але поки що він не набув чинності, тому що потрібні внесення змін до податкового кодексу.