🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоШІ
20 грудня 2024, 11:15
2024-12-20
«Їжа для ШІ». Українська система «Очі» зібрала з безпілотників 2 млн годин, або 228 років, відео бойових дій, на основі яких навчатимуть штучний інтелект
Україна має мільйони годин відеоматеріалів з дронів, які можуть бути використані для навчання моделей штучного інтелекту з прийняття рішень на полі бою.
«Очі» — це українська система збору даних за допомогою розвідувальних та ударних дронів. З 2022 року система, яка аналізує відеозаписи від понад 15 000 екіпажів безпілотників, зібрала 2 млн годин, або 228 років, відео з поля бою. Про це розповів Reuters Олександр Дмитрієв, засновник системи та є радник Міноборони.
Ці мільйони годин відеоматеріалів нададуть життєво важливі дані для навчання ШІ.
«Це їжа для ШІ: якщо ви хочете навчити ШІ, дайте йому 2 мільйони годин (відео), і він стане чимось надприродним», — каже Дмитрієв.
За його словами, відзнятий матеріал може бути використаний для навчання ШІ-моделей тактиці ведення бою, виявлення цілей та оцінки ефективності систем озброєння.
Після того, як система була розгорнута у 2022 році, команда зрозуміла, що відео, яке надсилають дрони, може бути корисним як запис про війну — тож вони почали його зберігати.
В середньому, за словами Дмитрієва, щодня додавалося 5-6 терабайт нових даних з місць бойових дій.
В Україні також є ще одна система під назвою Avengers, розроблена Міністерством оборони, яка централізує і збирає відео з безпілотників і камер відеоспостереження. За допомогою засобів ідентифікації зі штучним інтелектом система виявляє 12 000 одиниць російської техніки щотижня.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі