🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоШІ
2 січня 2025, 09:01
2025-01-02
Українські архітектори навчили ШІ відтворювати зруйновані будівлі: як це працює
Архітектурна компанія balbek bureau використовує штучний інтелект, щоб візуалізувати реконструкцію зруйнованих під час війни будівель. У планах створити безплатний застосунок, де користувач зможе зробити фото та отримати кілька сценаріїв відновлення руйнувань. Загалом у розробку та впровадження ШІ-рішень компанія збирається вкласти до 2% виторгу у 2025 році.
На R&D balbek bureau щорічно скеровує 3-5% виторгу. Впровадження технологій зменшує зменшують рутину архітекторів та звільняє час для творчості, розповіли у компанії для Forbes Ukraine.
Спочатку для генерації зображень будівель компанія використовувала нейромережі Midjourney, DALL-E та Firefly. Але результати були незадовільними, тому вдосконалили промпти й перейшли на використання моделі для генерації ілюстрацій StableDiffusion.
Як це працює?
StableDiffusion розмиває зображення зруйнованої будівлі до майже невидимих результатів, потім поступово відновлює кольори та елементи за промптом архітектора.
Модель тренували на понад 3000 візуалізаціях balbek bureau. Це дало архітекторам контроль над формою, геометрією та стилістикою будівлі, адаптувавши ШІ під бачення майстерні.
Про застосунок
Застосунок для реконструкції будівель розробляють троє фахівців balbek bureau спільно з лабораторією машинного навчання Українського Католицького Університету (УКУ) та студенткою Мартою Сумик. Це соціальний проєкт RE:Ukraine Vision, який фінансується коштом balbek bureau. З 2025-го компанія шукатиме донорів. Для MVP, за оцінками balbek bureau, потрібно не менше $1 млн.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі