🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олексій ДзюбаІсторії
30 вересня 2023, 09:01
2023-09-30
Українські інвестор Олександр Сорока і бізнесмен Олександр Висоцький візьмуть участь у івенті по ШІ в Кремнієвій долині. Разом з ними будуть «хароші руські» з фільмів Дудя і не лише
Поважні українські бізнесмени потрапили до однієї компанії з так званими «хороших росіянами» на тематичному івенті в Америці. Розповідаємо деталі.
Український інвестор Олександр Сорока, який зараз проживає в США, анонсував участь у івенті на тему штучного інтелекту. GPT Party 2.0відбудеться 7-8 жовтня в Кремнієвій долині. Це другий подібний захід Перший пройшов в березні. За 2 дні події можна буде дізнатися про впровадження ШІ в бізнес, отримати практичні рекомендації щодо роботи зі штучним інтелектом та познайомитися з лідерами Кремнієвої долини на нетворкінг-сесії.
Олександр Сорока — один із найпомітніших інвесторів у стартапи в Україні. Він має більше 20 років досвіду роботи у венчурній індустрії, вивчав підприємницьку діяльність у Гарвардській школі бізнесу та венчурний капітал у бізнес-школі Саїд Оксфордського університету. Він являється засновником та директором Network VC та Startup Network та розмірковує у Forbes про те, як побудувати military tech індустрію. В 20-х числах вересня Олександр взяв участь у великій техконференції TechCrunch, відмітивши зростаючу силу української делегації.
Також в заході анонсована участь бізнесмена Олександра Висоцького, засновника компанії Visotsky Consulting. Він також проживає в Америці. Олександр розвиває акселератор для малого і середнього бізнесу Business Booster, який допомагає «вирости в 2-10 разів навіть під час кризи». Писав і пише колонки для NV про те, як правильно і успішно вести бізнес. Олександр займається бізнесом 30 років і є автором 4 бестселлерів зі своєї сфери, які продаються на Amazon.
Ми звернулися до Олександра Сороки та Олександра Висоцького за коментарем щодо участі в GPT Party 2.0.
«Хорошіє руськіє»
На івенті в Сан-Франциско українці будуть виступати поруч з так званими «хорошими росіянами». Ось деякі з них.
— Венчурний інвестор Ніколай Давидов. Став популярним після того, як у 2020-му році з’явився у фільмі російського блогера Юрія Дудя про Кремнієву долину. Після цього двоє героїв фільму, Андрєй Доронічєв з Google і Ніколай Давидов з Gagarin Capital, запустили новий проєкт — Mesto, який має створити атмосферу долини для всіх російськомовних стартаперів, незалежно від їхнього місця проживання. За перші два місяці в Mesto прийшли 11 000 осіб. За три роки існування — це спільнота з 25 000+ людей з 79 країн. Також Ніколай з партнером поєднує на платформі історії українців і росіян.
— Венчурний капіталіст Замір Шухо. Керівний партнер компанії Global Venture Alliance, яка існує з 2011-го року. Серед її корпоративних партнерів такі російські державні чи пов’язані з державою-терористом компанії, як МТС, Северсталь, Сбербанк, Сибур, РЖД, Уралхим. Засновник цього фонду Магомед Мусаєв — власник російського Forbes (і можливий власник американського Forbes). Його називають зятем екс-голови Дагестану, він працював у мерії Лужкова, за ним стоїть кілька публічних скандалів. російський Forbes сьогодні чудово продовжує працювати, поки російські ракети бомблять українські міста.
— Стартапер Даніл Кравцов. Народився в Казахстані, де прожив 16 років. Потім був російський Томськ, де Даніл вивчився на програміста і прожив до 27 років. У 2014 році він разом із партнерами створив маркетинговий онлайн-аукціон RTB-Media. Це сервіс, який допомагав маркетологам закуповувати рекламу з різних джерел: соціальних мереж, пошукових систем, додатків. У 2015-му року оборот компанії становив 100 млн рублів. Рекламу через RTB-Media закуповували російські «Аероекспрес» та «Мегафон». Того ж року Даніл перебрався до США.
— Розробник Алєксандр Машрабов. Співзасновник стартапу AI Factory, проданого компанії Snap (Snapchat). Входить до списку Forbes (який, ймовірно, належить росіянину Магомеду Мусаєву — ред.) 30 до 30. Випускник факультету інновацій та високих технологій московського фізико-технічного інституту. В 2014-му і 2016-му роках брав участь у фіналі Міжнародного студентського чемпіонату з програмування. До заснування AI Factory працював в російському державному «Яндексі» розробником у відділах пошуку та перекладу.
— Інвестор Алєксєй Крол. Письменник, підприємець, футуролог, кінопродюсер. Розвиває стартап на стику медіа та геймдеву. Автор бестселера «Теорія Каст і Ролей» (де ділить людей на категорії, які визначають рівень свободи і безпеки кожного). У Долині він працює понад 10 років і запустив онлайн інкубатор стартапів (6000+ проєктів). Наприкінці 90-х заснував компанію Бізнес-Мережі, ІТ-рішення якої стали основною всіх ЄІРЦ (єдиних інформаційно-рохрахункових центрів) рф. Працював з НВО «Енергія» (одне з провідних підприємств російської ракетно-космічної промисловості) в пілотованій космонавтиці. Отримував гранти рфф (російський фонд фундаментальних досліджень) і і ргнф (російський гуманітарний науковий фонд) за темою «Дослідження динаміки змінених станів свідомості в особливих ситуаціях».
Також серед запрошених гостей є, наприклад, білорус Ніколай Орєшкін, який переїхав до США в 2012-му році, але чудово доповнює російський пропагандистський наратив про «братні народи». Чи вірменин Девід Ян — засновник і член ради директорів групи компаній ABBYY та лауреат премії уряду росії в галузі науки і техніки.
Що по розвагам
Позитивний настрій присутнім мають забезпечити штучний інтелект, який буде «асистентом заходу, який задаватиме теми і підступні питання спікерам».
Його напарницею стане російська акторка Катя Мельник, зірка російських серіалів «Фізрук» та «Інтерни», яка прослідкує, щоб «все минуло весело і з користю для кожного учасника».
У 2014-му році Мельник з’явилася у 2-му сезоні російського серіалу «Фізрук», де відіграла образ «підступної і розважливої бізнесвумен-шахрайки». В 2015-му Катя отримала приз народної кінопремії «Жорж» в номінації «Злодій року». Це перша в росії кінопремія, яку започаткували блогери і в де голосують глядачі, а не представники індустрії.
Коли 24 лютого 2022-го року росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію України, Катя сказала, «що вона не хоче коментувати політічєскіє вопроси, в ній наполовину тече украИнская кров і ми всє братья», підписавши пост «нєт войнє». Наприкінці березня, коли весь світ говорив про різанину в Бучі, яку влаштували росіяни, Катя постила в Instagram відео «як вона купувала авто в США».
Також ви можете записатися до Каті на кармотерапію, якою вона займається в Instagram, маючи 213 000 підписників.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі