😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоЗброя
6 березня 2024, 12:43
2024-03-06
Черга з кулемета замість скиду. Розробники українського дрона Sky Destroyer розповіли деталі проєкту
Один із засновників та розробників проєкту Sky Destroyer — безпілотної платформи на базі квадрокоптера підвищеної вантажності — поділився подробицями про дрон. Платформа зможе застосовувати широку лінійку стрілецької зброї: автомати, кулемети і навіть легкі гранатомети.
Один із засновників та розробників проєкту Sky Destroyer — безпілотної платформи на базі квадрокоптера підвищеної вантажності — поділився подробицями про дрон. Платформа зможе застосовувати широку лінійку стрілецької зброї: автомати, кулемети і навіть легкі гранатомети.
Про це Роман із Sky Destroyer розповів виданню ITC. За його словами, дрон Sky Destroyer — це октокоптер, який має вісім двигунів — по два на кожну з чотирьох вісей. Він важитиме близько 50-60 кг і зможе біля години літати зі швидкістю до 90 км на годину.
«У більшості подібних великих дронів основна задача — скид боєприпасів та розвідка позицій, основна задача нашого — дистанційне, а головне, безпечне застосування різнотипної стрілецької зброї, яка кріпиться до підвісу та вражає живу силу противника з відносно безпечної для платформи дистанції. Причому це ураження з дуже високою ймовірністю, можна сказати гарантоване. Йдеться про доволі широку лінійку стрілецької зброї — автомати, кулемети, навіть легкі гранатомети», — пояснює Роман.
Він додав, що платформу можна також використовувати для підвозу їжі, боєприпасів чи медикаментів.
Зброя Sky Destroyer зможе рухатись вверх-вниз та вправо-вліво для наведення. Приціл буде відбуватись автоматично, за допомогою оптики, а відео стабілізуватиметься завдяки «стедікам». За словами розробників, це дозволить Sky Destroyer відстрілювати навіть рухомі цілі.
«Якщо ви стріляєте зі стрілецької зброї, на одну людину можна витратити 10 і більше патронів. І завдяки потужному наближенню у камері побачити, чи попали ви у ворога. За розрахунками, Sky Destroyer зможе вести досить точну та кучну стрільбу з відстані близько 300 метрів. Я не впевнений, що навіть досвідчений кулеметник зможе дати такі результати», — говорить Роман.
За його словами, FPV-дрони «дуже крута штука і дуже ефективна», але має серйозні недоліки. Зокрема вони «недешеві й одноразові», а також часто не наносять достатньо серйозних ушкоджень, і ворог повертається в стрій вже за кілька тижнів.
Розробник каже, що одна з основних проблем для повітряної платформи зі стрілецькою зброєю — це віддача від пострілу.
«Цей момент треба розтягнути у часі, щоб дрон встиг стабілізуватись. Це було складним викликом, але ми знайшли вихід. Це математика — ударний імпульс залежить від швидкості та маси. Відповідно, треба зробити відповідні розрахунки, зрозуміти, яка сила потрібна, щоб погасити цю віддачу. І ми всією командою доволі довго це розраховували й зараз працюємо над цим відкатним механізмом», — пояснив співзасновник проєкту Sky Destroyer.
Він говорить, що створення такої розробки потребує коштів, тому винахідники подали заявку на Brave inventors, де пройшли «досить серйозний відбір» й отримали позитивний відгук від експертів.
За словами Романа, дрони, здатні переносити вагу до 20 кг коштують недешево. Тому базова комплектація Sky Destroyer обійдеться в близько $18 000.
Розробник каже, що подібну розробку показували турецькі винахідники, які причепили до дрона гранатомет. Але їхній продукт важить 25 кг і може літати менш як 20 хвилин. Також існує шведський дрон, який може підіймати людину вагою до 90 кг і літати до 15 хвилин. Однак він коштує $90 000 і має чергу замовлень на пів року. Над повітряною стрілецькою платформою також працюють росіяни.
«Sky Destroyer може доставляти досить важкі речі (до 20 кг) на відчутну відстань. Після перемоги таку розробку можна використовувати для роботи рятувальників, медиків, пожежників. Я свято вірю, що це саме той винахід, який може змінити хід війни», — говорить український винахідник.
«На фронті цей малюк зміг витягнути розстріляну Mitsubishi L200 з бійцями». Що ще може унікальний наземний дрон VEPR, один із перших броньованих дронів в Україні
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі