😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоГаряченьке
26 лютого 2025, 15:20
2025-02-26
Українських розробників вперше запросили до хакатону НАТO: раніше така можливість була лише для країн-членів Альянсу. Як подати заявку на участь?
27 березня 2025 року відбудеться хакатон NATO Innovation Challenge в місті Бидгощ, Польща. Вперше на цей захід допустили розробників та науковців з України. Цьогорічна тема — протидія керованим авіабомбам (КАБ). Заявки на участь можна подати до 13 березня.
27 березня 2025 року відбудеться хакатон NATO Innovation Challenge в місті Бидгощ, Польща. Вперше на цей захід допустили розробників та науковців з України. Цьогорічна тема — протидія керованим авіабомбам (КАБ). Заявки на участь можна подати до 13 березня.
NATO Innovation Challenge — це хакатон, організований Інноваційним хабом НАТО (Об’єднаним командуванням НАТО з питань трансформації) та державами-членами Альянсу. Змагання дає можливість проявити себе науковим об’єднанням, окремим інноваторам чи стартапам та має на меті розширити співпрацю НАТО з представниками галузі.
Раніше участь в NATO Innovation Challenge могли брати представники виключно держав-членів Альянсу. Цього року до участі допустили представників України.
«Ворожі КАБи — одна з найбільших загроз для українських військових на лінії зіткнення та українських міст. Важливо, що саме ця тема є ключовою для чергового хакатону НАТО. Це доводить, що ми знаходимося в одному безпековому контексті з Альянсом», — зазначив заступник міністра оборони Валерій Чуркін.
Як подати заявку?
Заявка для участі в хакатоні має відповідати певним критеріям, з якими можна ознайомитися на сайті заходу. Головне — запропоноване рішення має бути актуальне до проблеми, інноваційне та реалістичне. Зареєструватися можна за посиланням. Також можна долучитися й онлайн.
Кожне запропоноване рішення оцінюватимуть згідно з суддівськими критеріями:
Логістику ЗСУ хочуть оцифрувати за IT-стандартами НАТО. Військові вже вивчають систему LOGFAS. Розповідаємо, як це працює, та коли впровадять
Логістику й облік у ЗСУ досі ведуть у паперових журналах. З літа Міноборони вирішило перевести армію на цифрові колеса і впровадити ІТ-систему логістики НАТО LOGFAS. Як вона працює і що дасть військовим, пояснив Forbes. dev.ua публікує найважливіше з матеріалу.
Без бойових відпрацювань, але озброєні мапами та маркетами. Як курси військового менеджменту наближають Україну до НАТО
Військовий союз НАТО має за мету організувати безпеку країн-учасників за допомогою військових і політичних засобів. Не дивно, що Україна прагне долучитись до Північноатлантичного альянсу, що з 2019 році закріплене на конституційному рівні. У межах цього в тому числі будуть впроваджені стандарти НАТО у всіх військових структурах. І хоча на законодавчому рівні вони ще не цілковито введені, в умовах повномасштабної війни, яка ведеться на території України, військові підрозділи вже бачать сенс у практичному переході на такі стандарти.
Військова школа «Боривітер» запускає курси з військового менеджменту відповідно до стандартів НАТО
«Боривітер» анонсував старт навчальної програми з напрямів військового процесу прийняття рішень, яка розпочинається в серпні. Деталі для dev.ua розповів співзасновник школи Орест Білоус.
Війна за стандартами НАТО. Як працюють сучасні технології, ситуаційні центри та мережево-центричність на війні в Україні
Створення мережі ситуаційних центрів було передбачено рішенням РНБО від 4 червня 2021 року, наказом № 396 від 23 грудня 2021 року Міноборони було утворено робочу групу з цього питання. Але лише після початку повномасштабного вторгнення українські військові стали на крок ближче до натовських стандартів.
Марина Ціркун, членкиня ГО «Аеророзвідка», керівниця напряму С4ІSR, розповіла деталі про роботу системи ситуаційних центрів і пояснила концепцію ведення мережево-центричних війн.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі