🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Наталя ХандусенкоШІ
8 листопада 2024, 18:27
2024-11-08
У Канаді подали до суду на ШІ-помічника для юристів за порушення авторських прав. Суд ще не виніс вирок, але компанія-відповідач навіть має зиск від цієї ситуації
У Канаді утворився ШІ-скандал між організацією, що створила судову базу даних, та компанією, яка розробила помічника зі штучним інтелектом для юристів.
Caseway — ШІ-помічник, запущений однойменною канадською компанією у вересні цього року. Інструмент допомагає в юридичних дослідженнях, маючи доступ до понад 3 млн судових документів. Користувачі платять щомісячну плату.
Канадський інститут правової інформації (CanLII) — некомерційна організація, яка створила судову базу даних — обвинувачує розробника Caseway у порушенні авторських прав.
У жовтні CanLII стало відомо, що контент організації був розміщений у кластері, який мав ту саму IP-адресу, яку відповідачі використовували для розробки ШІ Caseway. CanLII стверджує, що сьогодні контент включає понад 120 ГБ даних і 3,5 млн записів, пише CanadianLawyerMag.
Некомерційна організація зазначила, що докладає значних зусиль для перегляду, аналізу, керування, агрегування, каталогізації, анотування, індексування та іншого вдосконалення судових документів перед публікацією.
Засновник Caseway AI Алістер Віж’є, каже що з моменту подання позову CanLII в понеділок на ШІ-помічника підписалися понад 200 юристів, а венчурні фірми зацікавилися компанією.
«Якби Caseway не був кращим або не становив загрози для CanLII, вони б не стали судитися з нами, — каже Віж'є. — Ми отримали стільки підтримки з моменту подачі позову, і це насправді стало для нас великим позитивом».
Також він додав: «Якщо CanLII не відкличе позов, ми створимо власну судову базу даних, з нашим штучним інтелектом на додачу, і зробимо CanLII неактуальною».
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі