😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоСтартап
7 лютого 2025, 11:45
2025-02-07
В Україні запустили безплатний ШІ-додаток для вивчення англійської: GrammarTrack допоможе опанувати граматику будь-якого рівня
Senior Software Engineer Артем Петрусенко зі Львова розробив вебдодаток GrammarTrack. Про історію його створення dev.ua розповідав раніше. Додаток пройшов успішно бета-тестування і нещодавно вийшов в повноцінний реліз. Тепер українці мають можливість безплатно вивчати англійську граматику усіх рівнів складності, а саме: оцінити свій поточний рівень знань, ставити короткострокові цілі та відстежувати прогрес, а також миттєво перевіряти завдання з детальним поясненням. Крім того, ШІ допоможе виявити слабкі місця у навчанні користувача та щоденно надаватиме рекомендації по обраних темах.
Senior Software Engineer Артем Петрусенко зі Львова розробив вебдодаток GrammarTrack. Про історію його створення dev.ua розповідав раніше. Додаток пройшов успішно бета-тестування і нещодавно вийшов в повноцінний реліз. Тепер українці мають можливість безплатно вивчати англійську граматику усіх рівнів складності, а саме: оцінити свій поточний рівень знань, ставити короткострокові цілі та відстежувати прогрес, а також миттєво перевіряти завдання з детальним поясненням. Крім того, ШІ допоможе виявити слабкі місця у навчанні користувача та щоденно надаватиме рекомендації по обраних темах.
GrammarTrack — це безплатний вебдодаток з різними рівнями складності вивчення англійської від beginner до advanced та охоплює різні теми з граматики.
На порталі користувачі занйдуть: 50 різноманітних граматичних тем, 6500 практичних завдань, 4 рівня складності для поступового прогресу та 6 тематичних курсів для різних потреб.
Бета-тестування GrammarTrack проводилось протягом жовтня 2024 року, до якого доєдналися понад 500 учасників. Отримавши зворотній зв’язок, команда почала працювати над вдосконаленням додатка, який 1 лютого став публічно доступним.
«Бета-тестування виявилося надзвичайно продуктивним для розвитку платформи. На основі отриманого зворотного зв’язку ми суттєво трансформували GrammarTrack, оновивши близько 80% початкового функціоналу», — розповів dev.ua Артем Петрусенко.
Ключові вдосконалення включають:
впровадження системи короткострокових навчальних цілей, що дозволяє користувачам ефективніше планувати свій прогрес;
розробку комплексних курсів для всіх рівнів володіння мовою;
створення модуля оцінки знань для точного визначення поточного рівня користувача;
розширення форматів відповідей: окрім традиційного введення тексту, додано можливість конструювати відповіді з готових блоків.
Особливо важливим нововведенням стала розширена система зворотного зв’язку: тепер при допущенні помилки користувач отримує не лише позначення неправильної відповіді, а й детальне пояснення помилки з посиланням на відповідне граматичне правило.
У GrammarTrack впровадили систему машинного навчання для створення персоналізованого досвіду навчання.
ШІ-функціонал пропонує три унікальні підходи до вивчення граматики:
Learn New Topics — фокусується на опануванні нового матеріалу. Користувач може обрати до 5 нових граматичних тем та вивчати їх у комфортному темпі в рамках поставленої цілі.
Review Your Weak Areas — використовує інтелектуальний аналіз для виявлення проблемних зон. Система аналізує історію помилок користувача та час, що минув від останнього повторення кожної теми. На основі цих даних формується персоналізований рейтинг тем, які потребують повторення, що дозволяє ефективно усувати прогалини в знаннях.
Learn & Review Mix — поєднує вивчення нового матеріалу з систематичним повторенням. Користувач обирає 2 нові теми для вивчення, а система щодня автоматично додає 3 теми для повторення. Завдяки алгоритму машинного навчання, набір тем для повторення оновлюється щодня, забезпечуючи оптимальне засвоєння матеріалу.
«У нашому додатку ми використовуємо TensorFlow.js для реалізації нейронної мережі, яка рекомендує теми для повторення. Модель має три шари: вхідний (5 вузлів, ReLU), прихований (5 вузлів, ReLU) та вихідний (1 вузол, сигмоїда). На вході модель отримує 5 ознак: частота помилок, час з останньої практики, середній час відповіді тощо. Всі дані нормалізуються до [0,1]. Модель тренується на історичних даних користувача зі 100 епохами та видає оцінку рекомендації від 0 до 1 для кожної теми», — розповів Артем про технічну сторону запровадження ШІ у платформу, чого, до речі, не було у першій версії платформи.
Нагадаємо, що GrammarTrack створює команда за власні кошти, до якої входять розробник Артем Петрусенко, викладачі англійської Станіслава Юнг та Ярослав Герасімов, а також менеджерка проєктів Даріна Желтікова.
«Ми продовжуємо працювати основним складом команди, який сформувався на початку проєкту. Така компактна структура команди дозволяє нам зберігати гнучкість у прийнятті рішень та ефективно координувати роботу над проєктом. Також продовжуємо розвивати GrammarTrack коштом власних ресурсів, що дозволяє нам зберігати повну незалежність у прийнятті рішень та зосереджуватися на якості продукту. На даному етапі такий підхід повністю відповідає нашому баченню розвитку проєкту», — пояснює Артем.
У планах запуск мобільної версії, яка майже готова, додавання інших іноземних мов та створення інструментарію для викладачів.
Команда планує запустити мобільний додаток, розробка якого вже завершена на 75%. Це розширення дозволить користувачам мати доступ до ефективного вивчення граматики будь-де та будь-коли.
Якщо говорити в масштабах 2025 року, то цьогоріч планують створити спеціалізований інструментарій для викладачів англійської мови.
«Ми прагнемо зробити GrammarTrack не лише платформою для самостійного навчання, але й потужним помічником для освітян, який допоможе їм ефективніше викладати граматику», — ділиться розробник.
Крім того, збираються розширити мовне охоплення платформи.
«Ми плануємо адаптувати нашу успішну методологію навчання для інших мов, розробляючи для кожної з них такі ж якісні та структуровані навчальні курси, як ми це зробили для англійської. Це включатиме створення спеціалізованих граматичних матеріалів, вправ та системи оцінювання для кожної нової мови», — додав Артем.
GrammarTrack — це повністю безплатний вебдодаток.
На даному етапі GrammarTrack залишається повністю безплатним для всіх користувачів. Пріоритет команди — це створення максимально корисного та ефективного інструменту для вивчення мови, тому зараз вони зосереджені на двох ключових завданнях: залучення активної користувацької бази та постійне вдосконалення платформи на основі реального досвіду користувачів.
«У майбутньому ми плануємо впровадити систему платних підписок, але це відбудеться лише після того, як ми переконаємося, що наш продукт повністю відповідає потребам користувачів та забезпечує реальну цінність. При цьому ми маємо намір зберегти доступ до базового функціоналу безплатним, щоб платформа залишалася доступною для широкого кола користувачів», — каже розробник.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі