🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоGameDev
19 березня 2024, 11:06
2024-03-19
Valve оновлює функціонал, що дозволяє ділитися іграми в Steam, і хоче замінити Family Sharing на «сімейну групу». Яке це працює
Компанія Valve анонсувала сімейні групи Steam, які вже доступні в бета-версії клієнта Steam. Цей функціонал об'єднає сімейну бібліотеку та сімейний режим в Steam і принесе низку покращень в те, як користувачі можуть ділитися своїми іграми. Але нова система також приносить суворі обмеження.
Щоб ознайомитися з функціями сімейної групи Steam, потрібно приєднатися до їх тестування. Те саме повинні зробити й учасники сімейної групи, які отримають запрошення.
Послідовність дій:
Запустіть клієнт Steam і в лівому верхньому кутку натисніть «Steam» → «Налаштування».
На вкладці «Інтерфейс» натисніть розкривне меню навпроти опції «Участь у бета-тестуванні клієнта Steam».
Виберіть «Steam Family Beta». З’явиться підказка перезапустити клієнт Steam.
Після приєднання натисніть своє ім’я користувача у правому верхньому кутку вікна клієнта Steam, виберіть «Відомості про акаунт» і перейдіть на вкладку «Керування сімейною групою».
Як і в попередній версії цього функціоналу, сімейні групи підтримують до 6 користувачів.
Переваги сімейних груп Steam
Доступ до всіх ігор учасників групи. «Ви автоматично матимете доступ до всіх ігор, якими можна поділитися, у власності її учасників, а вони отримають доступ до ваших. Ви зберігаєте право власності на свої наявні ігри, а нові куплені й далі будуть з’являтися у вашій колекції», — пояснюють Valve.
Як і в попередній версії сімейної бібліотеки, граючи в ігри зі своєї сімейної бібліотеки, користувач створюватиме власні ігрові збереження, зароблятиме власні досягнення Steam, матиме доступ до файлів майстерні й таке інше.
Можна грати одночасно. У Steam Family Sharing скористатися іграми іншого користувача можна було лише якщо він сам не грає у свої ігри в цей час. Тепер можна грати в ігри з бібліотек інших членів родини навіть у той час, коли самі вони грають в іншу гру. А якщо у сімейній бібліотеці є кілька копій однієї гри, інші учасники сімейної групи можуть грати в неї одночасно. Подробиці тут.
Список ігор, якими не можна ділитися. Розробники можуть будь-коли заборонити використання своїх ігор у сімейних бібліотеках із технічних чи інших причин. Нові сімейні групи одразу формують список ігор, які будуть недоступні в сімейній бібліотеці.
Батьківський контроль. Користувачі можуть додати в сімейні групи спеціальні дитячі акаунти, й обирати до яких ігор діти матимуть доступ, та відстежувати їхню діяльність.
Батьківський контроль дає дорослим змогу:
надавати доступ до доречних ігор;
обмежувати доступ до крамниці Steam, спільноти та чату з друзями;
встановлювати обмеження на ігровий час (за годинами або днями тижня);
переглядати звіти щодо ігрового часу;
схвалювати й відхиляти запити від акаунтів дітей на додатковий ігровий час і доступ до функцій (тимчасово або постійно);
відновлювати доступ до акаунта дитини, якщо вона не може ввійти до нього.
Дитячі акаунти зможуть надсилати запит дорослим із проханням придбати їм конкретну гру.
Доступ до сімейної бібліотеки офлайн. Можна грати в ігри з бібліотек учасників сімейної групи в автономному режимі, якщо вони підтримують функцію сімейної бібліотеки. Раніше це потребувало обов’язкового доступу до інтернету.
Недоліки сімейних груп Steam
1 рік затримки на зміну сімейної групи. Дорослі можуть вийти з сімейної групи в будь-який час, однак, щоб створити або приєднатися до нової, але їм потрібно зачекати 1 рік з моменту вступу до попередньої сімейної групи.
«Оскільки люди загалом нечасто покидають сім’ї, кожне місце в сімейній групі Steam має період очікування тривалістю 1 рік, протягом якого нова особа не може зайняти його», — пояснюють Valve.
Блокування власника гри з сімейної групи за чітерство одного з членів. Якщо учасник сімейної групи отримає блокування, граючи у в чужу копію гри, її власника також буде заблоковано в ній.
Географічні обмеження. Усі учасники сімейної групи повинні знаходитись в одній країні. Попередня версія не мала такого обмеження.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.