💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоГаджети
11 жовтня 2024, 11:08
2024-10-11
Найстаріший тенісний турнір Вімблдон замінить суддів на лініях технологіями з ШІ
У середу Всеанглійський тенісний клуб оголосив, що з 2025 року на чемпіонаті будуть використовуватися технології з штучним інтелектом, які визначатимуть «аути» й«фоли». Раніше це вирішували лінійні судді.
Організатори Вімблдону заявили, що рішення використовувати технологію було прийнято після тривалого тестування на турнірі 2024 року. Воно «ґрунтується на чинній технології відстеження м’ячів і доторків на лінії, яка існує вже багато років», повідомляє AP.
«Ми вважаємо цю технологію достатньо надійною, і настав час зробити цей важливий крок у досягненні максимальної точності суддівства. Це дасть змогу гравцям отримати більше можливостей», — сказала Саллі Болтон, виконавчий директор Всеанглійського клуб.
Це рішення робить Відкритий чемпіонат Франції єдиним турніром «Великого шолома» без подібної електронної системи. Відкритий чемпіонат Австралії та Відкритий чемпіонат США вже відмовилися від лінійних суддів, а на корті працюють лише судді на вежі.
Болтон сказала, що Вімблдон несе відповідальність за «баланс традицій та інновацій».
«Лінійні судді відіграють центральну роль у системі суддівства на чемпіонатах протягом багатьох десятиліть і ми визнаємо їхній цінний внесок і дякуємо їм за відданість і службу», — зазначила вона.
Технологія відстеження ліній вже давно використовується на Вімблдоні та інших тенісних турнірах для того, щоб повідомити, чи подана подача, чи ні.
На Відкритому чемпіонаті США з 2021 року немає суддів на лінії, а є лише судді на вежі, а на всіх кортах використовується електронна система Hawk-Eye Live.
Нагадаємо, що французька компанія-розробник відеоігор Ubisoft запустила рекламну кампанію для свого шутера у співпраці з російським тенісистом Данилом Медведєвим.
Війна за стандартами НАТО. Як працюють сучасні технології, ситуаційні центри та мережево-центричність на війні в Україні
Створення мережі ситуаційних центрів було передбачено рішенням РНБО від 4 червня 2021 року, наказом № 396 від 23 грудня 2021 року Міноборони було утворено робочу групу з цього питання. Але лише після початку повномасштабного вторгнення українські військові стали на крок ближче до натовських стандартів.
Марина Ціркун, членкиня ГО «Аеророзвідка», керівниця напряму С4ІSR, розповіла деталі про роботу системи ситуаційних центрів і пояснила концепцію ведення мережево-центричних війн.
«Українці відомі в світі за крутістю в технологіях». Про що говорили Бренсон і бізнес під час закритої зустрічі
29 червня один із найвідоміших світових підприємців Річард Бренсон приїхав особисто в Київ. Побував у Бучі, Ірпені, Гостомелі та побачив на власні очі, що з собою сьогодні несе війна проти росії. Того ж дня британський мілярдер зустрівся з представниками українського бізнесу. Розповідаємо про що саме говорили підприємці.