Впізнай мене, якщо зможеш. Львівські студенти натренували нейронні мережі на розпізнавання облич
Студенти кафедри систем штучного інтелекту Національного університету «Львівська політехніка» створили прототип системи безпеки, який відрізняє живу людину від фото- або відеозображення.
За словами розробників, основна складність в розробці — натренувати нейронну мережу, зазначають розробники. «Важливо, щоб вона розпізнавала, чи людина на фотографії, чи вона наживо стоїть перед камерою», — розповіла 5 каналу студентка Софія Міхняк, що разом з командою працювала над прототипом останні пів року.
Розробку студентів можна використовувати в системах безпеки офісних центрів чи банків та замість карткового доступу в приміщення.
Створювати програму студентам допомагали викладачі, а обладнання надала і консультувала в процесі роботи IT-компанія GlobalLogic.
За словами керівника Центру комунікацій Львівської політехніки Наталії Павлишин, наступним кроком в розробці планується підвищення точності системи верифікації особи.
Робочий інструмент, арттерапія або «скляна стеля». Чи може нейромережа Midjourney замінити художників і в чому її цінність
Проєкт американського вченого Девіда Хольца спричинив хайп світового масштабу. Його нейромережа Midjourney генерує зображення та картинки за текстовим запитом. І зараз її тестують як професійні художники, так і звичайні люди.
Артдиректорка у GrandMA Studios Беата Куркуль також приєдналася до руху та розповіла про особливості нейронки, чи зможе вона замінити художників і що вже вміє Midjourney, а також — де її можна застосовуватися.
Нейромережам пророкують, що вони вб’ють мистецтво. Але чи так це, якщо поки що роботи можуть лише копіювати та красти?
Середина 2022 року у сфері технологій проходить під активне обговорення нейромереж і їхніх можливостей. Поки користувачі з усього світу генерують зображення сотнями за допомогою DALL-E 2 та аналогічних сервісів, усе частіше виникають розмови про те, що машини незабаром залишать людей творчості без роботи. Мовляв, художників, фотографів, дизайнерів та інших фахівців, які працюють із зображеннями в різних форматах, уже можна замінити на нейромережі.
Навіть звучать заяви, що подібні нейромережі вб’ють мистецтво в принципі. Що, звісно, зовсім не так. Адже нейромережі та мистецтво — це поняття із зовсім різних світів, нехай результат у них нібито один. Про різницю між ними й ітиметься в цьому тексті.