Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоСтартап
29 липня 2024, 13:41
2024-07-29
Український стартап VyshyvAI використовує ШІ для створення персоналізованих вишиванок
Засновники стартапу VyshyvAI готуються до виходу свого продукту на ринок. За їх словами, він допоможе користувачам створювати «персоналізований одяг, що несе глибокий сенс».
Засновники стартапу VyshyvAI готуються до виходу свого продукту на ринок. За їх словами, він допоможе користувачам створювати «персоналізований одяг, що несе глибокий сенс».
Про це виданню Vector розповів CEO та співзасновник стартапу Олександр Масловський. Крім нього, проєкт має ще двох кофаундерів — Захара Старика (COO та CFO) та Дмитро Колісник (CTO).
VyshyvAI — вебсайт з ШІ-платформою для створення персоналізованих вишиванок. Користувачі можуть закодувати у вишивку будь-які сенси, написавши їх текстом. ШІ може перетворити цитати на унікальні візерунки, які потім виробники вишивають на одязі. Алгоритм аналізує введені дані та створює дизайн, що поєднує традиційні українські мотиви з сучасними тенденціями.
«Ми тестували прототип на друзях та родині, отримували зворотний зв’язок і вдосконалювали систему. Наразі вже провели тестовий запуск таргетованої реклами в Google для перевірки, отримали понад 3000 зацікавлень за менше ніж дві доби. Наші відвідувачі згенерували понад 1500 візерунків», — повідомив Масловський.
Він додав, що наразі розробники працюють над покращенням результатів і готуються до виходу на ринок. Цільова аудиторія продукту це українці віком 25-45 років, українська діаспора та шанувальники етнічного одягу в усьому світі. За даними VyshyvAI близько 80% зацікавлених — жінки.
Бізнес-модель VyshyvAI — B2C. Прямий продаж персоналізованих вишиванок планують здійснювати через онлайн-платформу. Клієнти зможуть вибрати базовий шаблон, закодувати свої власні сенси через текст і отримати унікальну вишиванку, яка відображає їхню особисту історію.
Також розробники хочуть налаштувати модель для генерації для спеціальних промтів з подальшим продажем. «Наприклад, ми можемо створювати корпоративні вишиванки для компаній, які хочуть підкреслити свою культурну ідентичність та підтримати українські традиції», — каже Масловський.
У VyshyvAI вкладено $3000, а для запуску продукту потрібно ще $220 000. Вони підуть на покращення технології, маркетинг, операційні витрати та партнерства. Найближчі 6 місяців фаундери планують повноцінно запустити продукт. Згодом створити власні виробничі потужності та у довгостроковій підтримувати більше майстрів у містечках та селах.
Нагадаємо, що у квітні 2024 геймдизайнер зі студії Creoteam анонсував гру Threads of War — роуглайт «танчики» в стилістиці українських вишиванок.
Раніше українці створили онлайн-конструктор вишиванок. Він дає можливість самостійно обрати фасон, довжину, вишивку з бібліотеки автентичних орнаментів зі старовинних зразків, а ще колір тканини.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі