Українська делегація поїде на Web Summit попри скандал із засновником конференції. Що кажуть у Мінцифри
Скандал довкола Web Summit поставив питання щодо участі в конференції й для української делегації.
Скандал довкола Web Summit поставив питання щодо участі в конференції й для української делегації.
Скандал довкола Web Summit поставив питання щодо участі в конференції й для української делегації.
Українська делегація бере участь у Web Summit з 2021 року. У серпні 2023 року Мінцифри та Український фонд стартапів оголосили відбір для формування національної делегації на цьогорічну конференцію для 16 стартапів і 8 скейлапів (компанії, які демонструють швидке зростання), пише ЕП.
Оскільки до складу української делегації, окрім представників галузі, входить низка співорганізаторів і партнерів, рішення про участь у конференції ухвалюється колегіально.
Співорганізатори вирішили, що відставка СЕО Web Summit є достатнім аргументом, щоб українська делегація поїхала на конференцію. «Деякий час ми стежили за ситуацією. Відставка Косгрейва була для нас і партнерів єдиним можливим варіантом, при якому ми б погодилися їхати в Лісабон», — ідеться в повідомленні.
У Мінцифри додали, що підтримують це рішення. «Це потужний майданчик не лише для налагодження партнерств і пошуку інвестицій, а й для просування важливих для нас наративів на міжнародній арені. Ми вже запланували зустрічі з делегаціями з інших країн (Велика Британія, Португалія, Німеччина). Обговорюватимемо співпрацю для підтримки українських стартапів», — розповіли в міністерстві.
Хоча засновник Web Summit видалив твіт, із якого почався скандал, і опублікував довге вибачення на офіційному сайті конференції, це не врятувало конференцію від відмов учасників і спікерів брати участь у ній. Тож Косгрейву довелося залишити посаду CEO.
Нагадуємо, Web Summit 2023 — одна з найбільших tech-конференцій світу, відбудеться 13–16 листопада в Лісабоні — столиці Португалії та має зібрати понад 70 000 людей.