🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікРобота
15 грудня 2023, 08:30
2023-12-15
Падати «на мороз», відмовлятися від овертаймів, жінки та алкоголь. Що айтівцям допомагає тримати Work-Life баланс
Берт Бін, генеральний директор кадрової компанії Insight Global, радить ніколи не питати на співбесіді про баланс між роботою та особистим життям, бо це глибоко особисте питання. Але пропонує кілька інших способів для компанії визначити підхід до цього питання.
dev.ua провів опитування та зʼясував, що майже 46% айтівців можуть тримати баланс між роботою та життям. Що вони для цього роблять і чи беруть участь в цьому процесі самі роботодавці.
Відповіді надали 26 айтівців, але загальні тенденції стають зрозумілі. Відповіді про те, чи слідкує працедавець за тим, щоб не було овертаймів та перевантажень, розділились майже навпіл. Айтівці повідомляють, що деякі компанії слідкують за тим, щоб працівники не перевантажувались, деякі — ні. Окремі компанії пропонують додаткову оплату за овертайми чи фокусуються на організації роботи на повній та взаємній довірі й роботі на результат.
Один із відгуків айтівців:
Що допомагає айтівцям тримати Work-Life balance
Жінки та алкоголь.
Використання дей офів, як тільки є підозра на те, що пора відпочити.
Досвід вигорання та проблем в особистому житті через відсутність бажання. Розуміння, що незамінні ми тільки для своєї сім'ї, а не для роботодавця.
Досвід, відсутність нагляду, того ж трекінгу робочого часу.
Відповідальність за результат, тому працюю головою, а не годинами.
Відсутність прокрастинації.
Ігри, дозволяю собі переключатися.
Любов до роботи й вміння відпочивати так, щоб набиратися сил.
Власні рішення.
Досвід.
Бажання жити насиченим життям.
Не придумувати собі задачі, якщо їх на цей час немає. Краще нічого не робити, ніж зробити хоч щось і потім перероблювати.
Падати «на мороз», не відповідати після визначеної години й не робити роботи пізніше цієї години.
Лише власні кордони, інколи не вдається, бо думаєш, що «ось зараз ще це, і закінчую».
Досвід. Життєвий і професійний. Мені вже незабаром 60.
Відмовився від овертаймів, згрупував справи якими я займаюсь та розділив їх по днях тижня, налаштував особистий графік.
Розуміння, що життя коротке. Розуміння, що робота буде завжди, скільки б ти її не переробив, а життя одне. Важливо відчувати що ти продуктивніший, коли відпочивший.
Як у Work-Life balance беруть участь компанії
А ось, що кажуть з приводу балансування роботи в IT-компаніях рекрутери. Дехто з них згодився розповісти, як вони особисто та їхні компанії допомагають співробітникам тримати баланс між роботою та життям.
Кожен мій день рухається по накатаному плану. Зранку я максимально продуктивна, потім йду на спад. І дуже важливо відпочити лише 30 хвилин, поки я на вершечку хвилі. Якщо упустити цей момент — почуваюся виснаженою. Відпочити — це про горнятко смачної кави, почитати щось або помалювати.
Ті самі правила діють для робочого тижня. Кожна сфера життя потребує уваги — щось для сім'ї, особистого розвитку, емоційного інтелекту, ментального та фізичного здоров’я. Я пропоную пошукати в вашому житті щось, що надає вам крила. Бо тільки наповнена людина може ефективно розв’язувати свої таски.
Вважаю, що в майбутньому фокус із балансу перейде на Work-Life blend. І багато моїх співробітників вже практикують це. Вони мають власні проєкти, плани на фаховий розвиток — і все це не відокремлює роботу та особисте життя — а дає гармонійне поєднання обох для розвитку в професійному та особистому житті.
Також у нас є групова та індивідуальна можливість працювати з корпоративним психологом. Ще класно, що маємо багато чатів по інтересах/хоббі. Так можна знайти любителів настільних ігор, до прикладу, і домовитися пограти. Звісно ж, корпоративи теж допомагають підтримувати цей баланс і не вигоряти.
Компанія допомагає з психологом, є внутрішній психолог компанії та оплата консультацій з відповідним спеціалістом зі сторони компанії, що дуже допомагає покращити своє ментальне здоров’я та відповідно правильно побудувати баланс між роботою та життям.
Зі свого боку можу сказати, що спеціально вимкнула повідомлення на телефоні в робочому чаті, щоб не відволікатися на роботу, коли закінчився робочий день і є якісь свої справи, щоб не було бажання зробити це зараз, а не залишати на завтра.
Замість підсумків
Червона лінія більшості відповідей — овертайми, і саме, коли їхня кількість зашкалює, то врятувати ситуацію складно навіть додатковою оплатою. Хоча, цей пункт досить вагомий.
Крім того, відповідальність за Work-Life balance лежить як на співробітнику, який має правильно організовувати власну роботу та адекватно оцінювати навантаження, так і на компаніях-працедавцях.
А у вільний час може бути все, кава, малюнки, танці, йога, кулінарія, але важливо, щоб цей час для життя був присутній.