Вікторія ГорбікВійна
25 травня 2023, 14:21
2023-05-25
Війна в Україні стимулює міжнародні інвестиції в «зелену енергетику». До кінця року фінансування може досягнути $1,7 трильйона
За даними Міжнародного енергетичного агентства, на які посилається The Guardian, вторгнення росії в Україну допомогло стимулювати інвестиції в «зелену енергетику». Ці суми значно перевищать витрати на викопне паливо.
За даними Міжнародного енергетичного агентства, на які посилається The Guardian, вторгнення росії в Україну допомогло стимулювати інвестиції в «зелену енергетику». Ці суми значно перевищать витрати на викопне паливо.
МЕА у своєму звіті прогнозує, що інвестиції в «зелену енергетику» досягнуть $1,7 трлн (1,4 трильйона фунтів стерлінгів). Водночас інвестиції у вугілля, газ і нафту зростуть до трохи більше ніж $1 трлн.
Паризьке агентство назвало причинами збільшення інвестицій у «зелену енергетику» періоди сильного економічного зростання та нестабільності цін на викопне паливо, а також підвищене занепокоєння щодо енергетичної безпеки після вторгнення росії до України.
«Чиста енергетика розвивається швидко — швидше, ніж багато хто уявляє. Це чітко видно в інвестиційних тенденціях, де чисті технології відходять від викопного палива», — зазначив Фатіх Бірол, виконавчий директор МЕА.
За його словами, п’ять років тому глобальні інвестиції в енергетику становили $2 трлн, з яких $1 трлн був на чисту енергію, а $1 трлн — на викопне паливо. Сьогодні $1 трлн припадає на викопне паливо, а $1,7 трлн — на чисту енергію. Уперше в історії, сказав він, коли сума інвестицій, що йдуть у сонячну енергію, перевищує суму, що йде у видобуток нафти.
Бірол акцентував, що це різка зміна, яка матиме наслідки для енергетичних ринків і зміни клімату.
Однак у звіті МЕА попереджено, що війна росії в Україні також сприяла збільшенню інвестицій у роздобуток нафти та газу, які, як очікується, зростуть на 7% у 2023 році та повернуться до рівня 2019 року.
Водночас світовий попит на вугілля досяг історичного максимуму у 2022 році, частково через рекордно високі ціни на газ, що підштовхнуло приблизні інвестиції у вугілля цього року майже в шість разів вище рівня, який узгоджується з глобальними кліматичними цілями до 2030 року.
Бірол сказав, що єдиною найважливішою перешкодою на шляху розширення відновлюваної енергетики залишаються проблеми з підключенням проєктів до електричних мереж.
«Ми бачимо низку проєктів у Європі, США, Азії та Африці, де мережа є основною проблемою. Якщо ви не зможете скоротити час видачі дозволів, ми не зможемо побачити швидке розширення відновлюваних джерел енергії», — сказав він.
У Великій Британії розробники проєктів із відновлюваної енергетики скаржилися, що вони були змушені чекати понад десять років, щоби під'єднатися до електромережі.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)