Наталя ХандусенкоВійна
21 серпня 2023, 15:19
2023-08-21
російська влада готує «м'яке» блокування YouTube
У росії тестують портал, який фільтруватиме контент YouTube за правилами військової цензури. ростелеком запропонував співробітникам протестувати цей сервіс-прокладку. Лист відомства опублікував профільний російський Telegram-канал «Зателеком».
У росії тестують портал, який фільтруватиме контент YouTube за правилами військової цензури. ростелеком запропонував співробітникам протестувати цей сервіс-прокладку. Лист відомства опублікував профільний російський Telegram-канал «Зателеком».
YouTube запропонували дивитися через спеціально створений ростелекомом сайт ytonline.ru, на якому можлива фільтрація контенту. Це схоже на тест фільтра для цензури YouTube.
Джерело: «Зателеком»
Ще в п’ятницю цей сайт був доступний для всіх російських користувачів, через нього можна було переглянути будь-яке відео на YouTube. Зараз ytonline.ru закрили — зайти на нього неможливо, браузер пише: «підключення відхилено».
Прямий доступ до YouTube ймовірно заблокують, але дивитися відео з нього можна буде через цей портал ростелекому, який буде фільтрувати, що показувати. Це може бути компромісний сценарій між повним блокуванням.
«Після ухвалення політичного рішення на запуск такого фільтра знадобиться близько двох місяців, технічних складнощів тут немає, серйозних фінансових витрат не потрібно», — говориться в дописі.
Дивитися YouTube за допомогою VPN більшість населення ймовірно не зможе. В останні два тижні роскомнагляд активізував боротьбу з VPN-сервісами — із 7 серпня спостерігається хвиля збоїв у їхній роботі. У відомстві спроби блокування VPN пояснили турботою про особисті дані росіян.
Був одеським стартапом, а став великим нью-йоркським VPN на 3000 серверів по всьому світу. Дивовижна історія Василя Іванова та його компанії KeepSolid
Одесська компанія KeepSolid зі штаб-квартирою в Нью-Йорку має VPN-сервіс, який досяг показника в 30 млн завантажень. Компанія пройшла довгий шлях від становлення на ринку — як маленький стартап на три програміста — до міжнародного сервісу зі складною інфраструктурою та навіть своїм вайт-лейблом.
Соціальні мережі та штучний інтелект формують глобальні наративи про війну в Україні. Як їх використовують українці та росіяни — аналітика від Foreign Policy
Напередодні вторгнення росії в Україну соціальні медіа слугували полем битви для держав і недержавних діячів, щоби поширювати конкуруючі наративи про війну та зображати поточний конфлікт у своїх власних інтересах. Видання Foreign Policy опублікувало великий аналітичний матеріал, як українці та росіяни використовують соціальні мережі, щоб давати інформацію про війну. Наводимо його адаптований переклад.