🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Ігор Вишневський Гаряченьке
23 грудня 2024, 13:14
2024-12-23
За місяць до інавгурації Трампа Байден запустив нове розслідування проти китайських чипів
У понеділок, 23 грудня, адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про торгове розслідування щодо напівпровідників китайського виробництва, внаслідок чого податкові тарифи США для мікросхем з Китаю можуть зрости ще більш суттєво.
У понеділок, 23 грудня, адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про торгове розслідування щодо напівпровідників китайського виробництва, внаслідок чого податкові тарифи США для мікросхем з Китаю можуть зрости ще більш суттєво.
Як повідомляє Reuters, розслідування буде передане згодом адміністрації новообраного президента Трампа, інавгурація якого планується в січні.
Торговий представник США Кетрін Тай заявила, що Пекін націлений на глобальне панування в напівпровідниковій промисловості, пояснивши логіку санкцій з боку США
«Китайські компанії швидко розширюють потужності та пропонують штучно занижені ціни на мікросхеми, що загрожує значною шкодою та потенційно знищує ринкову конкуренцію», — сказала вона журналістам.
Офіс торгового представника США заявив, що нове розслідування спрямоване на захист американських та дружніх виробників чипів від масштабного нарощування постачання Китаєм.
Як пише видання, ці зусилля адміністрації Джо Байдена можуть запропонувати Трампу готовий шлях для початку запровадження 60%-х мит на китайський імпорт, якими він погрожував раніше.
При цьому президент Джо Байден вже ввів 50% мито США на китайські напівпровідники, яке почне діяти 1 січня. Зокрема, його адміністрація посилила експортні обмеження на передові розробки для штучного інтелекту, мікросхеми пам’яті та обладнання для виробництва мікросхем.
Представник адміністрації Байдена сказав, що окрім вивчення впливу самих імпортованих чипів, розслідування також розглядатиме їхнє включення в компоненти та товари кінцевого використання для критичних галузей промисловості, включаючи оборону, автомобільну продукцію та медичне обладнання.
Міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, що дослідження її департаменту показують, що дві третини американських продуктів, які використовують чипи, містять саме китайську продукцію, а половина американських компаній навіть не знала походження своїх чипів, включаючи деякі компанії з оборонної промисловості.
Раніше dev.ua писав про те, що США мають намір розпочати чергову велику хвилю санкцій проти напівпровідникової промисловості Китаю, обмеживши експорт для 140 компаній, включаючи виробника обладнання для мікросхем Naura Technology Group.
Google представила квантовий чип з неймовірною швидкістю обчислень: за 5 хв виконає завдання, на яке суперкомп’ютеру знадобилося б десять септильйонів років
Як допомога Ілона Маска Україні під час війни змушує «напружитись» Китай
Через кілька днів після того, як росія розв’язала повномасштабну війну проти України, американський підприємець Ілон Маск прийняв рішення підтримати Київ. Менше ніж через 48 годин його компанія SpaceX відправила партію супутникових комплектів Starlink, щоб зміцнити мережу Інтернет нашої країни. І якщо Захід позитивно сприйняв активність Маска, то Китай відреагував інакше. Розповідаємо головне з матеріалу Financial Times.