Вікторія ГорбікГроші
8 вересня 2023, 09:32
2023-09-08
Економіст зазначив, що зарплати айтівців в Україні конкурентні до європейських тільки тому, що вони працюють на глобальному ринку
Старший економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай опублікував в мережі міркування щодо спроможності українських компаній платити співробітникам європейські зарплати.
Старший економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай опублікував в мережі міркування щодо спроможності українських компаній платити співробітникам європейські зарплати.
Керівний партнер Lorton Investments Євген Найштетік у своєму пості написав: «Рецепт успіху по-українськи — не плати податки та знецінюй працю».
Посилаючись на його слова, Юрій Гайдай навів, як гарний приклад для підручника, IT-сферу, що працює на глобальному ринку,і ринок праці тут теж глобальний і мобільний.
«Тому зарплати розробників підтягуються до глобального рівня, що обмежений продуктивністю, яка +/- однакова у різних країнах, за умови порівнянної управлінської культури. Зарплати можуть бути трохи менші з поправкою на вартість життя, але це вже нюанси», — зазначив старший економіст.
Юрій Гайдай вважає, що хоча зарплати й обмежені згори продуктивністю, підприємці прагнуть платити якомога менше, як українські, та й американські чи німецькі.
«І оце „якомога менше“ визначається внутрішнім ринком праці. Гарним маркером стану внутрішнього ринку праці є ціни на послуги, які не продаси за кордон — кафе та ресторани, ремонт одягу, сантехніка. У нас історично вартість всього цього була дуже низькою», — акцентує він.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.