😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаРобота
6 січня 2024, 09:50
2024-01-06
«Знаю, що проєкт перепродали». Колишній СТО Rocket розповів, як фаундери запропонували закрити борг перед ним, а команді виплатити лише 15%
Дмитро Москаленко, колишній CTO Rocket, ексспіввласники якого нині долучились до нового стартапу, розповів про ситуацію зі звільненнями сотень айтівців і подальшу комунікацію з ошуканим колективом, який залишився без зарплати.
Дмитро Москаленко, колишній CTO Rocket, ексспіввласники якого нині долучились до нового стартапу, розповів про ситуацію зі звільненнями сотень айтівців і подальшу комунікацію з ошуканим колективом, який залишився без зарплати.
«Фаундери зникли фактично одразу після початку війни. Перші тижні навіть комунікації не було. Люди не розуміли, що відбувається. Потім написали лист, що все, кінець, без прогнозів та обіцянок. Хоча навіть до початку повномасштабної вся комунікація з командою падала на топменеджмент, бо фаундери не були настільки сміливі, щоб відкрито і прямо говорити», — цитує Дмитра DOU, якому вдалося поспілкуватися з айтівцем.
Далі, за його словами, власники звʼязувались із СТО декілька разів і просили допомогти з передачею проєкту. «Вочевидь, хотіли перепродати кодову базу. Пропонували закрити борг переді мною, а команді виплатити 15%. Я відмовився. Але знаю, що сам проєкт перепродали (базу клієнтів, кодову базу тощо), бо доступи передавались», — каже він.
Зараз, за словами Дмитра, колишні ІТ-фахівці Rocket працюють на різних проєктах, однак команда продовжує близьке спілкування. «Команда була сильною, тож тепер колеги розвивають продукти Booking, Spotify, MacPaw, Bolt, Fozzy Group та інші. Багатьох людей вдалося зібрати в продуктовій команді MAUDAU», — розповів DOU Москаленко.
Він додає, що зараз фаундери зайняли позицію «ми також працювали, як звичайні співробітники, і впливу не мали». «Хоча це і не так. Розумію, що коли інвестор перестав підтримувати проєкт, то складно було вплинути. Проте топкоманда навіть пропонувала потенційних інвесторів, але фаундери не змогли довести справу до угоди», — поділився Дмитро.
На його думку, вони могли б відверто говорити людям про ситуацію, а не обманювати й обіцяти. «Я вважаю, що це було їхньою відповідальністю. Насправді вийти з ситуації можна було б — варто лише проявити лідерство і бажання», — упевнений айтівець.
Втім, десятки українських розробників залишились «кинутими» — вони стверджують, що за роботу з ними не розрахувалися.
Сервіс швидкого доставлення Rocket почав роботу в Дніпрі у 2018 році. Потім отримав додаткове фінансування й розпочав експансію, вийшов на Київ та інші міста країни. Однак у 2021 у Rocket почалися проблеми з грошима, пізніше проєкт був закритий.
UPD. Співзасновники збанкрутілого сервісу доставки їжі Rocket стали частиною команди нового delivery-стартапу. Колишні працівники Rocket цікавляться, коли їм заплатять за роботу