ТОП EVO Мельник про прискорену українізацію та міни у відео для dev.media 📼
Відділ новинВійна
25 квітня 2022, 19:18
2022-04-25
Українець створив додаток «Зрада», за допомогою якого можна визначати та бойкотувати продукти з рф
Українець Михайло Можайський створив додаток «Зрада», за допомогою якого можна визначати та бойкотувати продукти, які мають відношення до російської економіки.
Українець Михайло Можайський створив додаток «Зрада», за допомогою якого можна визначати та бойкотувати продукти, які мають відношення до російської економіки.
На думку розробника все, що має відношення до економіки росії, — це «Зрада». Додаток допомагає її знайти.
«Уявіть, ви обираєте шампунь, мийний засіб, цукерки чи воду кілька годин, аби ненароком не покласти гроші ворогу в кишені. Zrada app була створена аби з такими речима всі охочі могли без головного болю руйнувати економіку росії особистими санкціями», — розповідає розробник додатку Михайло Можайський.
Працює це так: користувач сканує штрих-код товару, після чого додаток визначає компанію-виробника і перевіряє зв’язки компанії з росією. Якщо компанія працює з росією, вона сплачує податки у цю країну, після чого ці гроші йдуть на фінансування російської армії.
База складається з відкритих офіційних джерел компаній.
За допомогою додатку було проскановано вже понад дві тисячі компаній.
Психологічна оборона, армія ельфів та обсерваторія цифрових медіа. Як в ЄС воюють з фейками про війну в Україні
Україна стала територією, на якій зараз проходить війна, розв’язана росією. Але інформаційна війна ведеться у всьому онлайн-просторі і зав’язані в ній майже всі країни. В рамках The first International Diia Summit Brave Ukraine в Давосі шість країн Євросоюзу обговорили, що зараз відбувається на інформаційному фронті, як саме в країнах проходить боротьба з фейковою інформацією та пропагандою. Всі країни, що брали участь в обговоренні, висловили свої думки щодо участі в цьому процесі компаній-техгігантів.
«Я хочу вивчити українську мову». Project manager в SoftServe приїхала із Латвії в Україну у 2014-му і тепер вважає себе не тільки латвійкою, а й українкою
Оксана Богомольна, Project manager в SoftServe — латвійка. У 2014 році вона попри війну обрала Україну, і анітрохи про це не шкодує. Свою історію Оксана розповіла dev.ua.
«Американські чиновники очікували, що країна впаде за кілька днів». Як відкриті дані та соцмережі змінюють хід першої цифрової війни в Україні
Розвідувальні дані, зібрані з публічної інформації в Інтернеті, можуть вплинути на традиційну війну та змінити розрахунки між великими і малими державами, пише Wired. dev.ua переклав та адаптував текст, який нині може стати підказкою для українського війська.