💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікРабота
5 сентября 2024, 08:20
2024-09-05
3 питання, які важливо поставити, якщо ви проходите співбесіду на позицію developer, від Senior Software Engineer
Костянтин Бурлай, Senior Software Engineer, який працює у польському Samsung, порадив, що важливо питати на співбесіді будь-якому розробнику, щоб показати свій професіоналізм.
Краще за все вже перед початком розмови скласти собі невеликий список питань, радить Костянтин, хоч звісно під час розмови у кандидата можуть з’явитись нові. «Пам’ятайте, що вас оцінюють не тільки по відповідях, але й по запитаннях», — акцентує розробник.
Ось 3 питання, які, на думку Костянтина, можуть бути відправною точкою:
Як ви підтримуєте баланс між швидкістю випуску продукту та якістю коду? Який в компанії підхід до так званого технічного боргу? — Це питання говорить про те, що я вже в курсі однієї з найбільш типових проблем у розробці — коли виконання одних лише дедлайнів може призвести до хаосу в коді. Я показую, що для мене важливі не лише строки, але й довгострокова стабільність та якість продукту. Це вказує на моє стратегічне мислення і те, що я не боюся торкатися незручних тем, щоб розуміти, наскільки компанія думає про стійкість та розвиток свого продукту.
Як ви зазвичай забезпечуєте зворотний зв’язок із клієнтами під час реалізації проєктів, і яку роль у цьому відіграє розробник? — Це питання демонструє мою зацікавленість у тому, щоб бути залученим не тільки в технічні деталі, але й у комунікацію з клієнтами. Я хочу розуміти, як побудовані процеси, і чи маю я можливість напряму впливати на результат проєкту через зворотний зв’язок, а не просто сидіти у вакуумі з кодом. Це також показує, що для мене важливо бути на зв’язку з бізнесом і бачити, як мої рішення впливають на реальний продукт.
Як компанія визначає успіх розробника тут, і що насправді має значення для вас? — Це питання прямо в лоб, але воно допомагає з’ясувати, на які метрики або показники дійсно орієнтована компанія. Чи це кількість закритих тасків, чи стабільність коду, чи інновації? Таке питання показує, що я не просто збираюся відбути робочі години, а хочу зрозуміти, що тут вважають успіхом, щоб працювати ефективно і на результат.
Варто памʼятати, що для кожної компанії питання мають бути індивідуальні. Те, що доречно питати в софтвер-хаусі, може не мати значення в компанії, яка потребує розробляти програми для себе.
#Всратівакансії. ТОП-5 предложений о работе, над которые высмеивают айтишники
Количество вакансий в IT с началом войны сократилось, но шедевров среди них не стало меньше. dev.ua обычно попросит дизайнера Анну Лазурко, которая регулярно публикует в своем LinkedIn вакансии со странными и корявыми описаниями и требованиями, делать подборку из таких «шедевров». Вот здесь можно почитать первую, вторую и третью подборку.
Нынешняя подборка создана dev.ua с помощью хорошо известного в LinkedIn хэштега #сратовакансии. Наслаждайтесь!
«Ловушка начинающего». 5 самых распространенных ошибок джунов на собеседованиях и как их избежать
Наверное, каждый хоть раз в жизни переживал ситуацию, когда после собеседования вместо приглашения на работу приходил отказ. Как же так? Это несправедливо!» — многие из нас жаловались на судьбу и не понимали, что пошло не так. Екатерина Никитина, SoftServe IT Academy Recruiter, рассказала о пяти самых популярных ошибках начинающих кандидатов на собеседованиях.
Два месяца поисков, 80 отзывов, 12 собеседований и два офера. Как айтишник из Казатина с сертификатом Google и двумя пет-проектами работу искал
Начинающий айтишник Максим Наталчук поделился в LinkedIn собственным опытом поиска работы. Парень, согласно профилю, работает National Information Management Officer (Data Analyst) в компании iMMAP. Но желаемому оферу предшествовал непростой путь. С позволения автора, dev.ua публикует историю Максима о поиске работы в IT.
«Незнание английского можно простить только дворнику». HR в LinkedIn задался вопрос о том, зачем публиковать вакансии на английском. Вот что ответили айтишники
HR из Днепра Любовь Ковалевская в LinkedIn возмутилась тем, что компании выставляют вакансии на джоб-сайтах на английском языке. Айтишники быстро объяснили, в чем дело.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале