💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікРабота
4 августа 2024, 11:00
2024-08-04
Як пройти співбесіду джуну (і не лише). IT-рекрутерка поділилась практичними порадами та лайфхаками
Кандидат вже пройшов перше коло пекла з пошуку роботи і отримав довгоочікуване запрошення на співбесіду. Щоб зусилля не були марними треба продумати подальший шлях та підготуватись до спілкування. Юля Лозинська, рекрутерка в IT-компанії Netpeak Group, поділилась порадами з власного та робочого досвіду, як пройти співбесіду, які можуть бути корисними джуну-початківцю та досвідченому фахівцю.
«Скільки ви пройшли співбесід, чому саме вам відмовляли? Чи готуєтесь ви до співбесіди?» — питає Юля Лозинська. Каже, що особисто вона готувалася до кожної співбесіди, неважливо зацікавлена вона була чи ні, і ось, що радить рекрутерка:
Етап перший
Супер підготовка до співбесіди — прочитати про компанію (хоча б десь) і показати на співбесіді, що ви ознайомилися. Не просто сказати «так, я чув», а описати, що саме (ви такі то такі то, входили у рейтинг топ 5, займаєтесь тим то тим).
Етап другий
Порепетирувати в голові відповіді на питання:
Ваш факап і процес його рішення.
Ваше досягнення і чому вважаєте це досягненням.
Ваші цілі у кар'єрі.
Сильні та слабкі сторони.
Етап третій
Проаналізуйте у чому є справді ваша зона росту. Підготуйтесь, як говорити про слабкі сторони?
Наприклад:
Дано — «моя слабка сторона, що я ніколи не працював з програмою аффтер еффектс, однак я зараз у процесі її вивчення, але ще поки на базовому рівні».
Треба — «Моя слабка сторона, що я ніколи не працювала з вакансіями С-level, однак я хочу розвиватися у цьому напрямі, пройшла декілька марафонів на цю тему та неодноразово проявляла ініціативу щодо закриття такої позиції на минулому місці роботи».
Що треба заздалегідь
Підготувати кейс щодо конфліктної ситуації і її екологічне рішення.
Мати чіткі запити щодо ЗП (від скількох ви готові відштовхуватися).
Бути готовим до питання щодо технічних інструментів, які ви використовуєте.
Вас точно будуть питати причини звільнення і наскільки вони екологічні.
Загалом підготувати невеликий селф-презентаінг (до 3-5 хвилин). Про вас, ваш досвід, ваші навички, вміння. Варто на цьому етапі підкреслити всі сильні сторони та розповісти максимально цікаво, без зайвої води.
Важливо подумати, які у вас критерії вибору роботи. Іноді кандидати напряму говорять «ну я б хотіла бути веб дизайнером, але подумала, а може я сейлом хочу, тому лишила заявку». Така відповідь не сподобається жодному роботодавцеві, всі хочуть, щоб кандидат був максимально зацікавлений в отриманні саме цієї позиції, у цій сфері, а не «ну куди візьмуть».
На чому спотикаються
Загалом, часто проблема на співбесіді — це занадто довгі та нудні відповіді, які не дають корисної інформації.
Можливо помічали, що рекрутери вас часто перебивають та ставлять інше питання? Це не означає, що він поспішає, а це означає, що ви занадто довго розкриваєте питання або змінили фокус на зовсім інше питання.
Тому, я усім клієнтам раджу спочатку репетирувати, бо ви можете в думках афігєнно пройти співбесіду, а коли починаєте говорити вголос помітити, що тексту занадто багато, що ви по факту і не розкрити питання.
Короткий підсумок
Підготуйте селф презентінг на 3-5 хвилин.
Готуйтесь до питань на співбесіді (їх є море в інтернеті, ютуб).
Помисліть про ваші ЗП очікування та критерії компанії.
Порепетируйте вголос перш ніж йти на реальну співбесіду.
«Ловушка начинающего». 5 самых распространенных ошибок джунов на собеседованиях и как их избежать
Наверное, каждый хоть раз в жизни переживал ситуацию, когда после собеседования вместо приглашения на работу приходил отказ. Как же так? Это несправедливо!» — многие из нас жаловались на судьбу и не понимали, что пошло не так. Екатерина Никитина, SoftServe IT Academy Recruiter, рассказала о пяти самых популярных ошибках начинающих кандидатов на собеседованиях.
Два месяца поисков, 80 отзывов, 12 собеседований и два офера. Как айтишник из Казатина с сертификатом Google и двумя пет-проектами работу искал
Начинающий айтишник Максим Наталчук поделился в LinkedIn собственным опытом поиска работы. Парень, согласно профилю, работает National Information Management Officer (Data Analyst) в компании iMMAP. Но желаемому оферу предшествовал непростой путь. С позволения автора, dev.ua публикует историю Максима о поиске работы в IT.
«Вряд ли можно верить фидбекам компаний». Тестовое в IT: делать или не делать? Отвечают айтишники
Дизайнер Анна Лазурко пожаловалась в LinkedIn, что ни одна компания, в которую она делала тестовое, не предоставила фидбек по ее просьбе или без него. «Получили, заигнорили на неделю-две, а затем „двигаемся с другим кандидатом“. Это вообще единственная фраза, которой мне отказывают. Как понять, что ты делаешь что-то не так и не то, когда нет ни одного фидбека?» — спросила разочарованная специалист.
Мануал для джуна. Что нужно знать начинающему в DevOps: 30 вопросов и советы опытного лида
Джунов, которые ищут работу, проходят кучу собеседований и получают отказы вместо оффера, во время войны стало больше. А все потому, что к собеседованиям необходимо тщательно готовиться. dev.ua начинает серию материалов о том, что нужно знать джунам для прохождения собеседования и получения вожделенного оффера от первого работодателя. Эльдар Алиев, Lead DevOps Engineer в SoftServe, рассказывает, что нужно знать, чтобы получить первый оффер DevOps и дает советы джунам от опытного синьора.