10 корисних звичок у користуванні смартфонами, які дозволять не стати їх рабом: поради від науковиці
Соціологиня та заслужена професорка Клемсонського університету Шелія Р. Коттен надала поради, як ефективно використовувати смартфони в повсякденному житті, але не приділяти гаджетам більше часу, ніж вони заслуговують.
«Деякі дослідники та засоби масової інформації називають вплив смартфонів згубним, але насправді наслідки використання високотехнологічних пристроїв, і зокрема смартфонів, залежать від цілої низки чинників, серед іншого від тривалості, виду, часу та мети їх використання. При цьому те, що найкраще підходить для однієї групи людей, може бути не так добре для іншої», — цитує дослідницю NV.ua.
Ось її 10 порад:
Щотижня відстежуйте використання пристрою
«Якщо помітите, що час, який ви щодня проводите в телефоні, зростає, поміркуйте, чому так відбувається і чи допомагає це чи, навпаки, шкодить вашій повсякденній діяльності», — радить вона.
Подумайте, як можна використовувати пристрій, щоб полегшити собі життя
Смартфон дає змогу отримувати легкий доступ до онлайн-інформації, планувати зустрічі, прокладати маршрути та спілкуватися онлайн. Але більшість повідомлень у додатках не потребують негайної відповіді. Те, що ви постійно на зв’язку, може призвести до інформаційного перевантаження.
Переведіть усі некритичні сповіщення в беззвучний режим
«Чи справді вам потрібно миттєво дізнаватися про те, що шкільний друг надіслав вам повідомлення у Facebook?», — ставить вона риторичне питання.
Заплануйте протягом дня певний час для перегляду соціальних мереж
Шелія Р. Коттен радить використовувати смартфон для перегляду соціальних мереж у спеціально відведений для цього час.
Не користуйтеся смартфоном перед сном, аджеце заважає перейти до повноцінного відпочинку
Вирішіть, у яких ситуаціях взагалі не варто користуватися смартфоном:
Наприклад, соціологиня вважає, що використання смартфона в присутності тих, хто не користується гаджетами, особливо літніх людей, може сприйматися як грубість і заважати спілкуванню.
Знайдіть власний режим використання смартфона: не порівнюйте те, скільки часу проводите в смартфоні ви, з тим, скільки проводять інші люди.
Не використовуйте смартфон для того, щоб відволіктися
«Якщо ви помітите, що постійно заглядаєте в нього, коли вам нудно або коли ви працюєте над чимось складним, постарайтеся знайти способи зберігати зосередженість і долати ті труднощі, з якими стикаєтеся», — радить науковиця.
Встановіть межі
Шелія Р. Коттен радить попередити своє найближче коло спілкування про те, що ви не будете постійно переглядати їх сповіщення.
Будьте досвідченим споживачем онлайн-інформації
«В епоху дезінформації та недостовірних відомостей просто необхідно критично ставитися до того, що пишуть в Інтернеті», — робить висновки експертка.
Як вибрати монітор, який би оптимально передавав зображення, а також не садив зір. Поради від програміста
Не можеш знайти помилку в коді? Так подивись під іншим кутом! (звичайно ж якщо у тебе не TN-матриця). Занурившись в питання вибору монітору з певним типом матриці, можеш дізнатися про такі властивості, які, на перший погляд, й не помітиш.
Як вибрати крісло для постійної роботи за комп’ютером. Поради від програміста
Ти програміст? Багато часу проводиш за комп’ютером? Тоді, скоріше за все, ти страждаєш від хвороби під назвою «Людина-загадка». Головним симптомом цього недугу є твоя постава, яка з першого погляду перетворює твою величну постать DevOps’а в шахового коня. Саме питання зі спиною є найпоширенішою проблемою серед нас, програмістів.