🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаРобота
7 січня 2025, 15:59
2025-01-07
200 відгуків, 20 тестових та три місяці часу. Як джуни після Mate academy шукали роботу у 2024 році і які стеки найбільше користувалися попитом
У 2024 році 1 122 випускників онлайн-академії ІТ-професій Mate academy зробили перший крок у кар’єрі, почавши працювати на junior-позиціях. Ось основні цифри та інсайти, щоб показати, як складалася їхня історія до оферу порівняно з минулим роком.
Дві найбільші вікові групи, які обирають ІТ, це 16–24 роки (50%) та 25–34 роки (39%). Але розпочати шлях до ІТ-професії можна й у 35+: 35–45 років — 10%, 46+ — 1%. Саме ці групи зазнали часткового збільшення порівняно з 2023 роком.
Чоловіки все ще переважають серед випускників, їхня частка складає 67%, тоді як жінок — 33%.
Шлях до першого оферу в ІТ
Час до отримання роботи збільшився до трьох місяців, але для цього тепер потрібно менше подач — 220 замість 270 минулого року. У середньому кожен 11-й відгук приводить до тестового завдання. Зазвичай випускники виконують 20 тестових, після чого проходять фінальні співбесіди у 5 компаніях.
Формат роботи та перша зарплата
Порівняно з попереднім роком найбільший приріст до першої зарплати отримали випускники Python-напряму. Їхня стартова компенсація в середньому тепер складає 757$, що на 34% більше, ніж торік. В інших спеціальностей спостерігається наступна ситуація: Java — 658$, Frontend — 591$, QA — 581$, UI/UX — 573$.
Вибір спеціалістів все ще тяжіє до ремоут-вакансій — серед випускників 69% працюють віддалено, а 31% з офісу.
Географія айтівців
82% випускників знайшли роботу в Україні, у трійці міст-лідерів — Київ (24%), Львів (12%) та Харків (6%). Попри важку ситуацію в місті через часті масовані обстріли країни-агресора, харківський ІТ-осередок поповнюється новими спеціалістами.
Що мотивує обирати ІТ?
Серед основних причин, які студенти Mate academy вказували як стимули для навчання ІТ-професіям, лідирує можливість працювати онлайн (48%). Це відображається й в тому, що кількість прийнятих оферів на ремоут також збільшилася цього року (+8%). На другому та третьому місцях відповідно — фінансова стабільність (32%) та саморозвиток (20%).
Рівень володіння англійською мовою
Володіння англійською мовою залишається важливою перевагою для побудови кар’єри в ІТ. Цьогоріч відсотково збільшилася кількість випускників з вищими рівнями — Upper-Intermediate 19,1% (+8%), Advanced (+0.9%). Все ще найбільшою є група з рівнем Intermediate — 49,1%.
112 відгуків на вакансії, $100 за тестове та робота мрії. Історія моделі з Луцька, яка об'їздила півсвіту, через пандемію змінила плани й тепер навчає IT інших
Надя Адамович — у минулому успішна модель. Та через пандемію зірвався контракт на роботу до Китаю, тому Надія змушена була працювати таргетологом, сушисткою, а згодом вирішила піти в IT. Нині дівчина — UI/UX Designer, заочно навчається на факультеті міжнародно-економічних відносин у Луцькому політехнічному інституті та працює ментором у Mate academy. Розповідаємо її історію, що надихає.
Від перекладача у шлюбній агенції та біч-боя до strong junior джавіста. Історія айтішника, який пройшов 12 співбесід і зміг увійти в IT під час війни
Практикувати англійську в шлюбній агенції та бігати гарячим піском як біч-бой довелося 22-річному студенту Одеської політехніки перед тим, як здійснити свою мрію й отримати роботу в IT. Історія Миколи Воронова чергового разу доводить, що досягти бажаного можливо навіть у найскладніші часи. Попри війну та невизначеність, йому вдалося отримати довгоочікувану роботу. І от він уже п’ять місяців як айтівець. Щоправда, за словами хлопця, він не отримував відмов і самостійно обирав свого роботодавця, здолавши 12 співбесід. Розповідаємо історію Миколи.
З корабля в IT. Колишній моряк змінив море на затишний офіс в центрі Києва й тепер тестує сайти та допомагає іншим входити в IT
28-річний Юрій Швороб — колишній моряк. Утомившись від моря за сім років мореплавства, він вирішив змінити своє життя та світчнутися в IT. Зміна роду діяльності Юрія збіглася з повномасштабним вторгненням росії в Україну. У лютому хлопець став айтішником, отримавши спеціалізацію QA Engineer. Та він настільки сподобався викладачам Mate academy, яку закінчив, що його запросили працювати тут ментором. Своєю історією перевтілення з моряка в айтішника Швороб поділився з dev.ua.
Як отримати першу роботу в IT, ледь закінчивши курси? Добірка IT-шкіл, що гарантують допомогу із працевлаштуванням
Бажаючих увійти в IT під час війти побільшало, та потенційних айтішників стримує ризик надто високої конкуренції для входу в ринок, адже джунів тепер наймають менше, та й кількість вакансій далека він довоєнних часів. Ризик дарма витратити час та гроші та опинитися незатребуваним зупиняє багатьох бажаючих увійти в IT.
dev.ua вирішив трохи розвіяти сумніви та зібрав добірку IT-шкіл, які допомагають випускникам із працевлаштуванням. Ці заклади працюють у тісній зв’язці з IT-компаніями та не є їхніми освітніми проєктами. Щоправда, для навчання треба запастися грошима — в більшості шкіл доведеться заплатити за навчання ще до початку роботи. Проте є й більш зручний варіант — післяплата вже з нової айтішної зарплати.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі