🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаРобота
1 січня 2025, 10:28
2025-01-01
«Джуни теж люди, які заслуговують на гідну оплату праці, а не на експлуатацію». Розробник опублікував вакансію на $200–300, де, на його думку, компанія шукає супергероя, а не новачка. Його допис бурхливо обговорюють айтівці
Front-end Developer Денис Степанець опублікував вакансію для джуна, яка сколихнула спільноту. Кандидату пропонують $200–300 винагороди, проте вимоги до розробника «виглядають так, ніби компанія шукає супергероя».
«Ось що хочуть від інтернів/junior за $200-300. Це просто абсурдно! Роботодавці в IT-сфері все частіше вимагають від початківців (джунів) виконання завдань і володіння знаннями, які характерні для спеціалістів середнього (середнього) або навіть високого рівня (сеньйор). Вимоги, зазначені в цьому описі вакансії, виглядають так, ніби компанія шукає супергероя, а не новачка, який тільки розпочинає свою кар'єру», — зазначив фахівець.
На його думку, джуни — це початківці, які щойно вивчили основи. «Це просто зневага до часу та початківця. Хочете професіонала? Платіть відповідно. Хочете джуна? Тоді створіть умови, в яких він зможе нормально працювати та отримувати досвід. Ціна в $200-300 за такі вимоги — це навіть не жарт. Це образа. Джуни теж люди, які заслуговують на гідну оплату праці, а не на експлуатацію. За такі гроші ніхто поважаючи себе не погодиться працювати», — вважає Денис.
Він оприлюднив скриншот вимог вакансії.
Допис айтівця активно обговорює спільнота — під ним вже 200 коментарів.
«Бачила цю вакансію, а через місяць знову оновили дату…», — зазначила розробниця Вікторія Свида.
Рекрутерка Альона Кащук зауважила: «Погоджуюсь, що $200-300 — це навіть не на „печеньки“. Але, джун — це далеко не початківець, це людина, яка має вже не меншу 1 року комерційного досвіду (можливо, це трохи жорстко, але це сучасні реалії). Ви не можете претендувати на роль джуна одразу після завершення курсів. Вам треба пройти рівні трейні (де головний реквайренмент — базові знання розуміння технологій, а не досвід), а потім рівень асошіейта. Отримавши вже певний досвід — можете розглядати позицію джуна. Це я,так би мовити „на пальцях“ в кількох словах, щоб не заглиблюватись в рекрутинг і описи вакансій».
Senior Java/Scala Developer Віктор Кошовий загадується над питанням: «Що треба прибрати, щоб ця „неадекватна“ вакансія, стала „адекватною“? Наразі, бачу вимоги до одної мови, одного популярного для неї фреймворку та його найважливіших компонентів. Вміти написати тести та покласти це в гіт».
«Тенденція не нова. Я коли ще тільки вчив джаву то вже тоді майже неможливо було знайти trainee вакансію, а все з надписом junior — це по суті мідл початківець з низькою зарплатою. Вихід — робити pet-проєкти, вчитися до рівня мідла, і „лупати цю скалу“», — вважає Android developer Андрій Геращенко.
Олексій Ярошенко, DevOps Engineer взагалі пропонує вакансії для джунів за $200 — 300 взагалі ігнорити. «Середня зарплата по україні +/- $500. І там не треба знати стільки технологій», — аргументує він.
«Можна жалітись скільки завгодно, але це ринок. І те ще раніше було потрібно на міддла, зараз вже вимагають на джуна. А що потрібно було на синьйора, вішають вже на мідла. В принципі, як і було очікувано, що з приходом штучного інтелекту вимоги до робітників підвищаться, бо рутину і жопіті виконає», — зазначив Front-end developer Олексій Устінов.
Дмитро Попов, Software engineer, вважає, що «Вимоги джунові, але тільки слово strong потрібно прибрати». «Щодо зарплати, то вона мала б бути $500+ для джуна. Людині потрібно буде мати комп’ютер, потім 8 годин за ним працювати, а перед цим вчитися мінімум рік. І так, дивіться на вимоги до джуна з точки зору тім лідера. Що ви хочете бачити від джуна як тім лідер? Щоб він писав якісно компоненти покриті тестами й заливав це в репозиторій після код рев’ю. Щоб він був готовий вчитися. Тут доречі ще не додали знання Agile методологій та Jira. Я розділяю джуна та трейні. Якщо цікаво, гляньте SWECOM систему компетенцій, там пише хто такий джун», — зауважив він.
Тим часом уважні фахівці вичитали, що це — стажерська вакансія, і вважають таку оплату досить адекватною.
Віктор Кошовий зазначає: »Перепрошую, там унизу вказано, якщо ви успішно проходите практику, то зможете отримати повноцінну роботу джуна. Тобто 200-300 баксів це стажуванні і не повний робочий день? Не випробовувальний період, а саме стажування».
Web Developer Богдан Михайленко вважає, що для стажування це досить адекватні вимоги. «Менше знати ніж те що тут вказано, то взагалі навіщо щось шукати й працювати, якщо базові речі видаються чимось складним Є багато професій крім розробника, там і знати менше треба», — зазначив він.
Хочу заробляти більше. Як айтішники просять про підвищення зарплати
На форумі DOU розробники обговорюють досить чутливу тему — підвищення зарплати. Один із користувачів форуму задався питанням про те, що треба зробити, щоб заробляти більше грошей за ту саму роботу. «Я з’ясував, що людям, які роблять рівно стільки, скільки я (точно таку ж роботу з такою ж якістю в такі ж терміни), уже платять більше. Мені не треба, щоб мені роботи докинули, мені треба просто грошей», — пояснює автор дискусії.
PHP-розробник каже, що у Work.ua йому не виплатили понад $5000 зарплати, а після розголосу намагалися схилити до написання заяви на звільнення за власним бажанням
Інженер-програміст у компанії «Реактор» (Work.ua) Микола Цуркан на форумі DOU розповів історію про те, як його роботодавець не виплачує обумовлену в офері зарплату, схиляючи розробника до того, щоб той написав заяву на звільнення за власним бажанням.
Дизайнерка Kode Technologies жаліється, що роботодавець не виплачує зарплату за квітень і травень, а також ігнорує її звернення щодо звільнення з компанії
Скільки заробляють айтішники в GameDev. Спойлер — менше, ніж інші: 5 цікавих графіків
Медіанні зарплати розробників у геймдеві дещо нижчі за зарплати розробників загалом, ідеться у свіжих результатах зарплатного опитування DOU. У червні 2022 року середня сума заробітку склала $3293 за загальної на ринку сумі в $3400.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі