💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаІсторії
21 березня 2023, 10:29
2023-03-21
«Після 50 співбесіди хотілося все покинути, 51 виявилася вирішальною». Історія лікарки-гінеколога, яка після 40 наважилася світчнутися в IT
Валентині Макогончук 43 роки. Вона — QA Engineer в компанії Orderry, що розробляє SaaS-платформу для управління бізнесом «РемОнлайн». І особливість її історії в тому, що докорінно змінити професію жінка вирішила після 40, маючи за плечима неабиякий досвід у гінекології та фармбізнесі. dev.ua розповідає романтично-драматичну історію тестувальниці, що не побоялася ризикнути.
В IT я працюю трохи більш як два роки. За освітою я лікарка акушерка-гінекологиня. Колись давно я вибрала цю професію за покликанням. Мені подобалися романтизм, пов’язаний із лікуванням, і володіння унікальними знаннями, яких більшість людей не має. П‘ять років я віддала цій справі.
Але потім мені захотілося розвиватися далі, я полишила лікарську практику і 13 років працювала у різних фармацевтичних компаніях. Виросла до керівника відділом. Моя робота була пов’язана з численними відрядженнями, овертаймами по вечорах. Я працювала навіть ночами й на вихідних.
Похід в IT
Після невеликої паузи, коли я відновила свої сили, і до мене повернулася жага до змін, вирішила почати все заново в новій сфері, яка видавалася мені цікавою та перспективною — IT.
Оскільки технічних знань мені бракувало, програмування одразу відпало. Тому я пішла навчатися на курси тестування в тренінг-центр QAlight, які тривали три місяці. Роботу почала шукати майже одразу, як почала вчитися, щоб зрозуміти реальні вимоги, а не ті, що пишуть у вакансіях. Тому що зазвичай у них від джунів вимагають знань і навичок мідлів.
Я розсилала резюме всюди, навіть туди, де рівень у вимогах був набагато вищим за мій. Майже щодня я ходила на співбесіди, їх реально було дуже багато.
До того ще проходила стажування в компанії, яка брала стажистів із курсів. Влаштувалася в невелику компанію, що надавала послуги ERP малому та середньому бізнесу.
Кар'єра в IT
Після того, як з’явився перший досвід роботи, шукати стало легше. Це сталося вже десь через пів року. Але я не припиняла навчання, далі відвідувала різні курси. Це дуже допомагало. Також працювала на різних дрібних проєктах, іноді взагалі не оплачуваних, заради отримання реального досвіду.
А крім того, постійно доводилося прориватися крізь упередження: і що я не маю технічної освіти, і що за віком я чи не вдвічі старша за потенційних роботодавців. Мене тримало бажання досягти мети попри все, довести, що я зможу.
Зараз я працюю в чудовій команді. Нарешті відчуваю задоволення від своєї роботи, попри можливі овертайми час від часу. Вона нагадує мені розгадування головоломок. Щоразу мені цікаво, що буде далі. Ми першими випробовуємо те, що для наших клієнтів створили розробники.
Зміни не страшні, якщо до них добре підготуватися
Споглядаючи в минуле, я розумію, що пройшла б весь цей складний шлях ще раз. Не жалкую зовсім про радикальні зміни у своєму житті. Тільки б сказала собі, не бійся і не сумнівайся! Робота має приносити не лише виснаження, навчайся нового — і все вийде.
Наважитися на зміну сфери діяльності не складно, якщо ти не боїшся. А не боїшся ти тоді, коли в тебе закриті всі життєві потреби, і зміни не загрожують добробуту. Я тяжко працювала довгі роки, щоб мати змогу не боятися змін. Тому зупинити мене було неможливо: я не зважала ні на упереджені погляди, ні на відмови. І вперто продиралася крізь незнайомі технічні терміни. І тому все вдалося.
Зараз я тримаю здоровий баланс між роботою та життям, і це дозволяє працювати більш продуктивно й отримувати наснагу.
«Я не шукав роботу, мене звабили. Team Lead мене змусили стати». Історія Senior AQA, який увійшов в IT у 39 років, і вже 10 років про це не жалкує
Діма Наумов — Senior AQA в Capgemini Engineering. 10 років він працює тестувальником, і готовий ламати всі можливі стереотипи про вхід в IT. Діма став айтішником у 39 років, залишивши успішну кар'єру в фінансовому світі та продажах.
Свою історію чоловік розповів dev.ua.
«Треба вірити в себе та йти (чи хоча би лежати) в бік своєї мети». Історія бухгалтерки, яка стала розробницею та виросла до Team Lead і ментора
Немає більш слушного часу для змін, аніж сьогодні. Шлях до професії мрії може бути ретельно спланованим зі шкільної парти або тернистим і сповненим пригод. Своїм досвідом переходу з позиції бухгалтера в ІТ-компанії до frontend-розробниці на проєкті в ній же ділиться Наталія Сингаєвська, Frontend Engineer у Levi9. Вона знайшла своє призначення та за чотири роки зросла зі стажистки до Team Lead на проєкті в Лондоні.
«Розіслала 200+ резюме, фідбек поки негативний». Як вінницька лікарка тимчасово застрягла на порозі входу в IT
Софія Тимошенко — сімейна лікарка в одній із приватних лікарень Вінниці. Зі своїх 25-ти років 8 вона присвятила навчанню медичній справі та подальшій роботі у сфері. Проте сьогодні в дівчини є нова ціль — стати айтішницею. Наскільки можливо новачку безболісно «ввійти в IT» — читайте в нашому матеріалі.