😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоГроші
13 березня 2025, 17:51
2025-03-13
Гетманцев розповів про успіхи детінізації провайдерів — половина компаній збільшила сплату податків на 50%
Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев, який раніше розповідав, що через «сірий ринок» фіксованого інтернету в Україні бюджет не доотримує кошти, відзвітував про значне збільшення податків від провайдерів у 4 кварталі 2024 року. В окремих випадках вони збільшилися в 3–4 рази.
Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев, який раніше розповідав, що через «сірий ринок» фіксованого інтернету в Україні бюджет не доотримує кошти, відзвітував про значне збільшення податків від провайдерів у 4 кварталі 2024 року. В окремих випадках вони збільшилися в 3–4 рази.
«Друзі, дуже цікаві цифри, які демонструють позитивні зміни на ринку провайдерів у 2024 році», — повідомив Гетманцев.
Він повідомив що постачальники інтернет-послугу сплатили до бюджету та Пенсійного фонду — 1,1 млрд грн. Це на 465 млн грн або 73% більше ніж у 2023 році.
«Завдяки спільним заходам Мінфіну та ДПС у 2 половині 2024 року відбулись позитивні зрушення щодо детінізації на багатостраждальному ринку провайдерів, зокрема легалізації найманої праці та заробітних плат», — заявив очільник фінансового комітету.
Він відзначив «позитивні тенденції» у збільшенні сплати податків та розміру заробітних плат у більшості інтернет-провайдерів.
Дані Данила Гетманцева
За словами Гетманцева, в 11 інтернет-провайдерів середні заробітні плати зросли у 4 кварталі більш ніж вдвічі, ще у 12 компаніях, вони зросли більш ніж у півтора раза. Також у більшої частини провайдерів зросла кількість найманих працівників, і практично у всіх — сплата податків до бюджету та Пенсійного фонду.
«Рівень податкового навантаження по компаніях, які працюють на загальній системі оподаткування (разом із внесками до пенсійного фонду), зріс з 16,4% у 3 кварталі до 22,3% у 4 кварталі, та по фізичних особах підприємцях з 6,2% до 7,6%», — повідомив Данило Гетманцев.
Він додав, що більше ніж половина компаній інтернет-провайдерів збільшили сплату податків за 4 квартал 2024 більш ніж на 50% у порівнянні з 3 кварталом 2024, а окремі компанії — у 3–4 рази.
«Робота з галуззю фіксованого інтернету є прикладом успішної системної детінізації, яку держава (ДПС та БЕБ) має довести до кінця попри супротив тіньовиків і їх лобістів», — заявив Гетманцев.
Нагадаємо, що влітку він заявив, що через «сірий» інтернет-бізнес Україна має великі недонадходження податків. Він додав, що держава має інструменти, щоб приводити бізнес «до тями».
З його аргументами не погодився директор інтернет-провайдера Elite-Line з Краматорська. За словами Миколи Кучерука, Гетманцев без «всяких аргументів» стверджує про те, що інтернет-провайдери не сплачують податки, купують сіре обладнання, мають гіршу якість і не дбають про персональні дані абонентів.
Згодом Інтернет Асоціація України (ІнАУ) звернулася до президента України Володимира Зеленського з проханням захистити «законні права малого бізнесу галузі електронних комунікацій».
«Податкова вичавлює зі спрощеної системи провайдерів, які надавали послуги з доступу до інтернету в сільській місцевості». Нардепка Южаніна нагадала, що з наступного року бізнес, який не матиме доступу до інтернету, мусить припинити роботу
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Які податки платять за кордоном айтішники з України, змінюючи податкове резидентство. Приклади Польщі, Швеції, Литви та Хорватії
Після закінчення 6 місяців безвізового перебування в Європі релоковані IT-спеціалісти, які здебільшого не оформляли посвідку на проживання в іншій країні, або ж навіть із нею, мають змінити податкове резидентство та платити податки в країні перебування (тільки Польща зробила виняток для України за бажанням). Звісно, компанії, що мають офіси за кордоном, оформлюють працівників у свої підрозділи там. А інші? Ми запитали про це айтішників. Кілька IT-спеціалістів розповіли, які податки платять у різних країнах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі