🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоГаряченьке
15 жовтня 2024, 17:30
2024-10-15
Скільки українських інтернет-провайдерів припинили роботу через зміни в оподаткуванні
З 1 жовтня 2024 року податкова запровадила заборону застосовувати спрощену систему оподаткування для малих інтернет-провайдерів. Як результат — протягом серпня-жовтня 2024 року 1316 суб'єктів подали НКЕК інформацію про припинення діяльності. В яких областях найбільше?
З 1 жовтня 2024 року податкова запровадила заборону застосовувати спрощену систему оподаткування для малих інтернет-провайдерів. Як результат — протягом серпня-жовтня 2024 року 1316 суб'єктів подали НКЕК інформацію про припинення діяльності. В яких областях найбільше?
Довідково
Станом на серпень в Україні було майже 2000 ФОПів, які надають послуги домашнього інтернету.
Головв Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцева вважав, що вони не доплачують податки й не розвивають мережі належним чином.
Тоді у відповідь малі провайдери казали, що саме вони забезпечують швидке просування технологій на ринку і сплачують у бюджет точно не менше. І що загалом — це атака на них від великих гравців ринку.
Про це повідомив голова підкомітету Верховної Ради з кібербезпеки Олександр Федієнко, який звернувся до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку (НКЕК).
«Я не знаю куди вони пішли, можемо припустити що частина закрилась, частина пішла в тінь, та вийшли з під нагляду регулятора. Частина може буде продаватись. Але це люди! Це були само зайняті громадяни України», — зазначив Федієнко.
Тож, згідно з відповіддю НКЕК, яку отримав нардеп на свій запит, протягом серпня-жовтня 2024 року (станом на 8 жовтня) до НКЕК звернулося 487 інтернет-провайдерів із заявами про виключення з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг, з них опрацьовано 386 заяв.
За цей період найбільше закрилося у столиці та Київській області — 156 суб'єктів. Далі йде Черкаська область (108) та Одеська (74).
UPD. Крупний телеком-провайдер Wnet Ukraine потрапив під санкції РНБО і зобов’язаний припинити роботу на 10 років. Представник холдингу нібито співпрацював із ФСБ у Криму. Ми отримали коментар засновника Wnet
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Які податки платять за кордоном айтішники з України, змінюючи податкове резидентство. Приклади Польщі, Швеції, Литви та Хорватії
Після закінчення 6 місяців безвізового перебування в Європі релоковані IT-спеціалісти, які здебільшого не оформляли посвідку на проживання в іншій країні, або ж навіть із нею, мають змінити податкове резидентство та платити податки в країні перебування (тільки Польща зробила виняток для України за бажанням). Звісно, компанії, що мають офіси за кордоном, оформлюють працівників у свої підрозділи там. А інші? Ми запитали про це айтішників. Кілька IT-спеціалістів розповіли, які податки платять у різних країнах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі