😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаРобота
3 травня 2024, 08:06
2024-05-03
Більшість IT-компаній планують розширювати штат у 2024 році. Роботодавці не надають перевагу жінкам, проте 24% компанії готові дати роботу ветеранам. Кого найматимуть?
Більшість роботодавців у сфері Tech готові збільшувати штат у 2024 році. Про це йдеться у спільному дослідженні Міністерства цифрової трансформації, Ukrainian Startup Fund, BazaIT, Peopleforce та Awesomic.
Більшість роботодавців у сфері Tech готові збільшувати штат у 2024 році. Про це йдеться у спільному дослідженні Міністерства цифрової трансформації, Ukrainian Startup Fund, BazaIT, Peopleforce та Awesomic.
У дослідженні взяла участь 161 компанія, серед яких стартапи, продутові, сервісні та аутсаффінгові компанії, агенції та IT-департаменти великих холдингів.
Згідно результатів опитування, компаніям для розвитку найбільне потрібні розробники та фахівці з маркетингу. Причому більшість із них шукають мідлів та синьйорів.
Цікаво, що 11,6% роботодавців не знають, яких саме людей найматимуть.
А 24% опитаних готові дати роботу ветеранам.
А ось, які напрямки цікавлять роботодавців найбільше.
Здебільшого опитані роботодавці роблять ставку на фахівців в Україні.
А ще тільки третита опитаних планують на певні позиції наймати людей з-за кордону.
Не готові наймати жінок
В IT досі присутні гендерні стереотипи — більшість роботодавців не нажають перевагу жінкам.
Зарплати
Переглядати зарплати співробітникам, згідно дослідження, наразі готові тільки 58,2% роботодавців. 7,5% — не переглядатимуть винагороду, а решта будуть дивитися по ситуації.
Бронювання
Лише 6,6% роботодавців мають заброньованих фахівців.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.