Айтівець-ментор поділився ШІ-інструментами, які будуть корисні при різних завданнях: його підбірка
Айтівець В’ячеслав Колдовський, який працює на посаді керівника компетентностей в SoftServe Academy, а також є автором ютуб та телеграм-каналів «Programming Mentor», поділився цікавими ШІ-інструментами, які він використовує для різноманітних завдань.
«Загалом цікавих AI-інструментів для розробників вже дуже багато, і крім Github Copilot, мені особисто дуже подобається IDE Cursor — і хоча формально до Copilot він дуже близький, всі нюанси в деталях, і в цьому питанні особисто для мене Cursor — фаворит», — зазначає він у блозі на DOU, який присвячений стосункам розробників з АІ.
Проте, з його слів, у вищезгаданих випадках він може рекомендувати й інші цікаві варіанти, наприклад, Windsurf від Codeium, як і AI-доповнення для інших IDE.
«Але є інструменти за межами звичайних IDE. Наприклад, Vercel розвиває v0.dev і це цілком собі «дорослий» інструмент для того, щоб нашвидкоруч зверстати візуальний компонент, що з мінімальними правками здатен перекочувати в React/Tailwind CSS проєкт. Популярний серед студентів сервіс Replit отримав Replit AI Agent — засновану на AI-агентах технологію, здатну провести весь шлях проєкту від задачі до деплою. Дуже схожий за концепцією є bolt.new від розробників StackBlitz. Хоча вони поки що не виглядають достатньо зрілими платформами для серйозних розробників, швидше спрощують життя тим, хто лише навчається. Але це «поки що», — пояснює айтівець.
Коли мова йде про рев’ю коду, то, на думку В’ячеслава Колдовського, цікаво виглядає Code Rabbit.
«До речі, безкоштовно доступний для відкритих проєктів на гітхабі. А якщо говорити про інтеграцію з останнім, то власникам Github Copilot відкриваються цікаві можливості прямо у вебінтерфейсі гітхабу. Не будемо забувати також про те, що „традиційні“ AI-чати, такі як ChatGPT та Anthropic, теж не стоять на місці, і крім власне генерації коду в чатиках, отримують можливість взаємодіяти з екраном і правити код», — резюмує він.
Нещодавно dev.ua писав про те, що одна з провідних компаній у галузі штучного інтелекту Anthropic, відома за чатботом Claude, оприлюднила нове дослідження. Воно показує, що й досі нескладно змусити великі мовні моделі робити те, що їм забороняють безпекові алгоритми.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі