🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоЗброя
3 грудня 2024, 10:08
2024-12-03
В Україні представили власні дрони, які нагадують російські «Ланцет» і «Герань». Що це за БпЛА
Під час візиту Канцлера Німеччини Олафа Шольца до України відбулась презентація зразків нових українських дронів. На ній продемонстрували ударний дрон RAM-2X з Х-подібним крилом, що нагадує російський «Ланцет» і новий безпілотник-камікадзе типу «літаюче крило», який схожий на зменшену версію ірансько-російського БпЛА Shahed/"Герань».
«На виставці були представлені безпілотники вітчизняного виробництва, а також створені в Україні в межах співпраці з німецькими компаніями. Зокрема, в одному з дронів застосовані системи автоматичного донаведення на ціль зі штучним інтелектом виробництва німецьких компаній. Ще один — це результат роботи локалізованої німецької компанії, яка відкрила в Україні центр для виробництва й обслуговування вже поставлених засобів», — йдеться в повідомленні Офісу Президента.
Що відомо про українську зменшену версію Shahed
Технічні характеристики цього виробу не розголошуються, однак на основі фото видання «Мілітарний» робить висновок, що дрон обладнаний електричним двигуном, антенами для зв’язку з оператором і фіксованою відеокамерою.
Попри візуальний вигляд, що нагадує БпЛА Shahed, український дрон, ймовірно, не далекобійний дрон для ураження інфраструктури, а камікадзе для знищення цілей на відстані «десятків» кілометрів углиб території противника.
Така конфігурація відносить цю українську розробку в нішу російського ударного дрона «Ланцет». Судячи з розмірів, такий БпЛА може нести бойову частину вагою принаймні кілька кілограмів.
Що відомо про український ударний дрон RAM-2X, схожий на «Ланцет»
Уперше прототип цього дрона був показаний ще у квітні 2024 року. Він здатний вражати цілі як на землі, так і в повітрі завдяки високій швидкості та потужній бойовій частині. Безпілотник оснащений електричним двигуном і запускається з катапульти.
Х-подібний фюзеляж, як у «Ланцета», забезпечує йому високу маневровість і можливість ураження статичних і рухомих цілей під різними кутами, включно з заходом на ціль під прямим кутом.
RAM-2X може нести бойову частину масою до 3 кг, яка має різні варіації: уламкова, термобарична або кумулятивна з ударним ядром. Зокрема уламкова бойова частина, з контактним підривом, або підривом за сигналом оператора може використовуватися для перехоплення повітряних цілей.
Висока швидкість — до 180 км на годину — дає змогу дрону перехоплювати оперативно тактичні розвідувальні БПЛА типу «Орлан», і навіть становити загрозу для вертольотів на зустрічних курсах.
У парі з RAM-2X працює дрон-ретранслятор, який виконує задачі з пошуку цілі, її відстеження в очікуванні ударного дрона та об’єктивного контролю наслідків ураження. Завдяки ретранслятору дрон здатен уражати цілі на відстанях понад 100 км. Ударний дрон може працювати в умовах протидії РЕБ та оснащений системою донаведення.
У квітні повідомлялося, що безпілотний комплекс RAM-2X ще знаходиться на етапі доведення. Але воно відбувається в умовах експлуатації в зоні бойових дій, де дрон вже успішно знищив певну кількість ворожої техніки, відзначає «Мілітарний».
Нагадаємо, що в ніч на вівторок 26 листопада росія випустила по Україні рекордну кількість дронів — Силам Оборони довелося відбивати атаку 188 БпЛА. Виробничі потужності рф постійно намагаються збільшити кількість випущених дронів-камікадзе Shahed на місяць, і якщо в лютому цього року мова йшла про 300–500 таких безпілотників, то наприкінці 2024 року їх кількість може наближатися до 900 одиниць.
Раніше виробник бойових FPV-дронів «Дикі Шершні» (Wild Hornets) розкрив деталі свого засекреченого дрона Sting. Він коштує значно дешевше за іранські Shahed-136, які буде перехоплювати над Україною.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі