🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Марія БровінськаРобота
8 листопада 2024, 08:08
2024-11-08
«Коли ти брешеш про досвід — ти потрапляєш у поганенькі компанії, де працюєш із колегами, які теж брешуть». Як розпізнати брехню в резюме: лайфхаки від CEO Mate academy
Співзасновник і CEO в Mate academy Роман Апостол опублікував у своєму Telegram-каналі допис про те, як роботодавцеві розпізнати брехню в резюме.
«Про брехню в резюме. У коментарях спитались, що я про це думаю. І спочатку треба дати визначення, що таке брехня. Щоб далі відрізняти, що правда, а що ні.
Брехня — це коли хтось каже інформацію, яка не відповідає дійсності. Наприклад, коли людина пише в СV, що в неї є 1 рік комерційного досвіду, якого насправді немає», — написав Роман.
Проте, вважає фахівець, коли ми подаємо свій досвід у вигідному для нас світлі («продаємо себе»), або не кажемо речі, які роблять нас гіршими кандидатами — це не брехня. «Наприклад, на питання „чи є у вас 1 рік комерційного досвіду?“ можна відповісти, що „я рік займаюсь розробкою, навчаюсь і практично кожного дня практикую“ (якщо ви дійсно це робите)», — наводить приклад Роман.
Він констатує: є люди, які обманюють у резюме, пишуть речі, які не відповідають дійсності, і це допомагає їм потрапити на співбесіди. «А іноді навіть отримати офери. Але є декілька способів детектити цю брехню», — зазначає Апостол.
Перший — на співбесідах. Наприклад, людина написала, що десь працювала/щось там робила. Якщо на інтервʼю детально проходитись питаннями з її досвіду, то у випадку брехні їй на ходу дуже важко зорієнтуватись із відповідями. І навіть на таких простих питаннях, як «коли ти почав там працювати?» — людина починає губитись.
Другий — робити референс-чеки. «Ми (й інші хороші компанії) після всіх етапів процесингу кандидата спілкуємось із його попередніми керівниками й питаємо відгук на роботу. Якщо людина збрехала, то референс-чек зробить це очевидним», — пояснює Роман.
Він переконаний, що в хороші компанії з накрученим досвідом не потрапити.
«Це може дати короткостроковий буст у карʼєрі, але цей „буст“ того не вартий. Бо коли ти брешеш про досвід — ти потрапляєш у поганенькі компанії, де працюєш із колегами, які теж брешуть. У підсумку ти не радий бути в колективі, де люди підставляють та обманюють, тому постійно змінюєш роботу і в жодній на довго не затримуєшся», — переконаний СEO Mate academy.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
«Єдина команда, якою я буду керувати в росії, буде команда бомбардувальників». Як польська IT-компанія намагалася захантити українську рекрутерку для роботи з рф
Українська IT-рекрутерка Олена Ярнова розповіла в LinkedIn історію про те, як польська IT-компанія намагалася зробити їй пропозицію з роботи. Проте в ній було кілька неприпустимих для неї умов.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі