Відділ новинГаряченьке
7 квітня 2022, 22:32
2022-04-07
Білоруські хакери зламували соцмережі українських військових і публікували заклики здаватися. 5 висновків зі звіту Meta
Хакерські угруповання, пов’язані з урядами росії та білорусі, беруть участь в кібер-шпигунстві та інформаційній війні проти України. Facebook та Instagram також стали полем битви, про що йдеться у новому безпековому звіті Meta.
Хакерські угруповання, пов’язані з урядами росії та білорусі, беруть участь в кібер-шпигунстві та інформаційній війні проти України. Facebook та Instagram також стали полем битви, про що йдеться у новому безпековому звіті Meta.
Білоруський слід
Незадовго до початку повномасштабної війни Meta заблокувала в Україні діяльність угрупування, яке повʼязане із білоруськими спецслужбами (КГБ). У день вторгнення, 24 лютого, створені ним боти почали писати польською й англійською мовою, що українська армія здається без бою, а лідери країни тікають за кордон.
Білоруська група хакерів Ghostwriter атакувала десятки Facebook-акаунтів українських військових. Їх зламували через фішингові посилання, які надсилали на пошту, після чого публікували відео від імені українців із закликами складати зброю. Meta заблокувала ці відео.
Проросійські мережі
В січні 2022 року Meta запобігла спробам відродження кількох проросійських мереж, чиї акаунти Facebook заблокував ще в грудні 2020 року. Одна з них пов’язана з кремлівською «фабрикою тролів». Ця мережа ботів видавала себе за неурядову організацію, яка нібито захищає громадянські права на Заході. Але з початку війни вони публікували пости, в яких звинувачували ЗСУ у вбивствах цивільних осіб.
Інша мережа — це боти з Луганської області, які просували проросійські коментарі в соцмережах Facebook, Telegram, VK і «Однокласники». Вони чинили вплив на аудиторію Кавказу та України.
Масові спам-репорти
В українському Facebook та Instagram побільшало ботів та реальних користувачів, які скаржаться на пости про війну в Україні чи сторінки державних діячів та волонтерів, щоб Meta заблокувала їх.
У звіті Meta заявила про ліквідацію мережі російських ботів, які зловживали інструментом спам-репорту, щоб повідомляти про порушення норм Facebook, які насправді не порушувалися.
Заробіток на війні
Meta видалила десятки тисяч акаунтів шахраїв, які експлуатували тему війни для власного заробітку Зокрема, вони проводили стріми відеоігор чи публікували новини про Україну, щоб залучити велику аудиторію і продати їй рекламу або мерч.
Поради від Meta
Платформа закликає користувачів з України посилити захист своїх акаунтів, і це стосується як соцмереж, так і пошти. Meta дає наступні поради:
Завантажте VPN, щоб заходити у соцмережі, використовуючи безпечний канал звʼязку.
Увімкніть двофакторну аутентифікацію за допомогою додатків Google Authenticator або Duo.
Не використовуйте паролі повторно. Паролі повинні бути надійними та унікальними для кожного з облікових записів.
Facebook та Instagram потонули у дезінформації. Чому так відбувається та чи є вихід?
Колеги з Економічної правди спробували пояснити, чому у Facebook та Instagram так багато російської дезінформації та чому модераторам не вдається відсіювати брехню від правди. Уже два місяці американська транснаціональна компанія не може справитись з дезінформацію, яку у Facebook і Instagram масово розповсюджують прибічники тероризму та адепти «руського миру». Керівництво Meta докладає зусилля для виправлення ситуації, і заборона в’їзду у Росію Марку Цукербергу каже про те, що компанія, начебто, на вірному шляху.
Чому так відбувається? Публікуємо найцікавіші висновки.