🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаSpaceTech
14 квітня 2025, 17:56
2025-04-14
UPD. Blue Origin успішно здійснила суборбітальний політ ракети New Shepard із повністю жіночим екіпажем. Політ тривав 11 хвилин
UPD. У понеділок уранці 14 квітня компанія Blue Origin успішно здійснила суборбітальний політ ракети New Shepard із повністю жіночим екіпажем. Ракета злетіла з космодрому в Техасі, політ тривав близько 11 хвилин і був повністю автоматичним. Ракета піднімалася до висоти 105 км, тобто приблизно на п’ять кілометрів вище лінії Картмана — умовної межі між атмосферою Землі й космосом.
UPD. У понеділок уранці 14 квітня компанія Blue Origin успішно здійснила суборбітальний політ ракети New Shepard із повністю жіночим екіпажем. Ракета злетіла з космодрому в Техасі, політ тривав близько 11 хвилин і був повністю автоматичним. Ракета піднімалася до висоти 105 км, тобто приблизно на п’ять кілометрів вище лінії Картмана — умовної межі між атмосферою Землі й космосом.
Хто літав у космічний політ Blue Origin?
Кеті Перрі, попзірка.
Керіанна Флінн, кінопродюсерка.
Гейл Кінг, телеведуча.
Лорен Санчес, журналістка.
Айша Боу, колишня ракетниця НАСА.
Аманда Нгуєн, дослідниця біоастронавтики в Blue Origin.
Це був 31-й політ для New Shepard, багаторазової комбінованої ракети-капсули. При цьому це тільки 11-й політ New Shepard з екіпажем; інші місії були дослідницькими польотами без екіпажу.
NS-31 також стане першим жіночим космічним польотом із 16 червня 1963 року.
Місії New Shepard тривають лише 10–12 хвилин від старту до приземлення капсули. Але екіпаж NS-31 підніметься над лінією Кармана, міжнародно визнаною межею космічного простору, яка лежить на висоті 62 милі (100 кілометрів) над Землею. Вони також відчують кілька хвилин невагомості й побачать нашу планету на тлі чорного космосу.
UPD. Blue Origin завантажує паливо в New Shepard. Ракета New Shepard компанії Blue Origin використовує комбінацію рідкого палива:
Рідкий водень (LH₂) — як паливо.
Рідкий кисень (LOX) — як окислювач.
Ця комбінація використовується у двигуні BE-3, який живить ракету-носій. Це високоефективна установка з чистим спалюванням — єдиним побічним продуктом є водяна пара, що робить його екологічно чистим порівняно з багатьма традиційними ракетними паливами.
Космічний корабель New Shepard компанії Blue Origin — це суборбітальний транспортний засіб для космічних подорожей, що пропонує унікальний досвід як для наукових досліджень, так і для космічного туризму. Названий на честь Алана Шепарда, першого американця в космосі, New Shepard — це повністю багаторазова ракетна система, призначена для польотів людини в космос.
Космічний корабель складається з двох основних компонентів: багаторазового прискорювача й герметичної капсули для екіпажу. Капсула може вмістити шість пасажирів, кожному з яких надається місце біля вікна, щоб спостерігати за захопливими видами Землі. Серед її особливостей — найбільші ілюмінатори, які коли-небудь літали в космосі, що забезпечують астронавтам безпрецедентний візуальний досвід. У понеділок Blue Origin завантажує паливо в New Shepard, який вступає в завершальну фазу запуску.
«Трамп, путін і Сі Цзіньпін не повинні бути єдиними трьома людьми на Землі, які мають вплив на житя решти людства». Сповідь техномільйонера, який двічі злітав у космос на Blue Origin Джеффа Безоса
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
Спекуляції навколо МКС, більше туристів, нові клієнти Маска та інші space-tech події тижня
Щосуботи ми готували для вас із любов’ю традиційний дайджест космічних подій України та зарубіжжя. Але зараз наша любов та безмежна повага — Збройним силам України та бійцям територіальної оборони, які віддають свої життя у боротьбі за незалежність нашої країни. Слава Україні!
Український супутник береже енергію, стартап "Promin Aerospace" запалить у Португалії, кінопавільйон на орбіті та інші події
Щотижня по суботах готуємо для вас з любов’ю традиційний дайджест космічних подій України та зарубіжжя. Цього разу довгоочікувані новини про супутник «Січ-2-30», перевірку на міцність міжнародного договору про космос і нові проекти українських і міжнародних космічних компаній і стартапів.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі