Олександр КузьменкоЗброя
18 серпня 2023, 10:52
2023-08-18
Ударний БпЛА SkyKnight 2 отримав допуск до експлуатації в Міноборони України. Це дрон з ШІ-автопілотом, який доставить його до цілі попри РЕБ
Міністерство оборони України надало SkyKnight 2 допуск до експлуатації. Розповідаємо, чим цікавий цей новий ударний безпілотник від українських фахівців.
Міністерство оборони України надало SkyKnight 2 допуск до експлуатації. Розповідаємо, чим цікавий цей новий ударний безпілотник від українських фахівців.
За словами Сергія, головного інженера SkyKnight 2, його можна використовувати для ураження цілей у якості дрона-камікадзе або методом скидання корисного навантаження на ціль у контрольованому маневрі. Про це пише АрміяInform.
«Дрон опціонально обладнаний модулем mesh-мережі та спеціалізованим польотним ядром з модулем ШІ. Максимальне корисне навантаження, яке безпілотник може із собою носити, — два з половиною кілограми. SkyKnight 2 доволі швидкий, потужний і водночас тихий», — розповів розробник
Він додав, що у дрона є автоматичний режим польоту — коли оператор визначив ціль, яку потрібно уразити, безпілотник летить до неї в автоматичному режимі під керуванням бортового комп’ютера. Навіть якщо «небесний лицар» втратить зв’язок через протидію ворожих РЕБ, дрон все одно долетить до визначеної оператором цілі, навіть якщо та не стоїть на місці.
Головний інженер зазначає, що їхня розробка дуже проста в керуванні. За його словами, якщо оператор вже має навички пілотування на DJI, Autel, на стабілізованих платформах, то SkyKnight 2 засвоїть дуже швидко.
«Тут оператору потрібно вивчити лише ті функції, що ми додали до нашого дрона, який є стабільним, керованим та прогнозованим у польотах. Тож підготувати фахівця на нього можливо достатньо швидко. Навіть якщо оператор зовсім новачок, то навчити його можна за тиждень», — вважає Сергій
Він повідомив, що досвідчені оператори підрозділів, у які розробники передають свої дрони, приїжджають до них на донавчання, під час якого проходять короткий курс про додатковий функціонал.
Фахівці компанії-виробника SkyKnight 2 розповідають, що подали документацію щодо отримання допуску до експлуатації до Міноборони, коли їх дрон вже був готовий. Вони розробили методику випробувань спільно з фахівцями Міністерства оборони, провели заводські випробування та отримали відповідні протоколи. Після цього їм дали свідоцтво про допуск до експлуатації.
«До речі, якраз у грудні минулого року ми вперше почули про Акселератор Міноборони й почали співпрацювати з фахівцями, які згодом увійшли до команди Акселератора. Вони для нас стали такими собі „технічними нянями“,» — зазначають виробники SkyKnight 2
Зазначається, що Акселератор Міноборони — постійно діючий орган, покликаний прискорювати процеси всередині Міноборони задля лідерства у military-tech Сил оборони України.
За словами виробників, Міноборони повністю супроводжувало їхню компанію у процесі оформлення документів — фахівці міністерства підказували, як правильно заповнювати необхідні форми, коригували, визначали, на що треба звернути увагу.
Школи «Армії дронів». 18 закладів, де в Україні навчають операторів для БПЛА
Оператори «Армії дронів» активно знищують гармати ворога, а також танки та броньовану техніку. Як зазначив голова Мінціфри Михайло Федоров, за тиждень кількість уражень досігла рекордних показників: 56 гармат, 41 танк та 34 броньовані одиниці.
Для підготовки операторів дронів в Україні організовують школи. До попереднього переліку у 17 закладів, які ми зібрали раніше, додаємо ще один — Тактичний центр «Стелс».
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)