🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоРобота
10 квітня 2024, 17:05
2024-04-10
Занадто багато мітингів, тайм-трекер і робота в офісі: які вимоги роботодавців змушують айтівців зупинити співбесіду
Російська мова, тайм-трекінг і робота в офісі — ці три пункти стали причиною, чому UI/UX Designer Максим Кондратьєв зупинив співбесіду з рекрутером. Тож дизайнер вирішив запитати спільноту у LinkeedIN про їхні червоні прапорці на співбесідах. Також айтівці розповіли про свій досвід роботи з тайм-трекером, про небезпеку офісів та інше.
«У них у компанії запроваджений тайм-трекінг, що вже апріорі є червоним прапором, але в них є система відстежування руху мишки! Не рухається — не заробляєш гроші. Неважливо, як ти працюєш, може, ти в телефоні переглядаєш референси та тестуєш свій прототип, не рухається — отже, ти не працюєш. Подібне ставлення насамперед показує, що компанія не довіряє тому, кого найняла, а працівника змушує дурити компанію, використовуючи різні хитрощі для руху мишки. Я не поцікавився стосовно скриншотів, а вони, ймовірно, були б, тому що просто зупинив процес рекрутингу, перебив рекрутера й попрощався», — написав Максим.
У коментарях айтівці поділилися своїм досвідом роботи з тайм-трекером.
Робота в офісі
«Примусово їздити до офісу в небезпечні часи як зараз, коли гіперзвукова ракета долітає до центру міста швидше за сирену, а отже це може бути потенційний офісний центр і в укриття просто не стигнеш. Примусове зібрання людей в одне місце — це велика відповідальність за їх життя.
Я люблю офіс, скучив за живим та цікавим професійним спілкуванням за філіжанкою кави на кухні. Але життя ставить випробування за випробуванням для українців в першу чергу, бо то пандемія, то війна, і я вважаю, що примусове скупчення людей не на часі», — поділився думкою у своєму дописі Максим Кондратьєв.
Більшість спільноти згодні, що така вимога не на часі та є небезпечною, хоча водночас багато хто визнав, що живого спілкування не вистачає.
Які ще червоні прапорці назвали айтівці
Таємниця зарплати, яку «розкривають» у кінці бесіди;
коли під час співбесід наголошують, що колектив — це як сім’я, або «молодий та дружній колектив»;
питання про особисте життя, особливо у жінок про те, чи є діти, чи планують;
«тикання» з перших секунд розмови;
спілкування із замовником напряму без менеджера, якщо це аутсорс і працюєш в компанії;
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю в DevOps: 30 запитань і поради досвідченого ліда
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди й отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Ельдар Алієв, Lead DevOps Engineer у SoftServe, розповідає, що треба знати, щоб отримати перший офер DevOps і дає поради джунам від досвідченого сіньйора.