Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоГаджети
18 червня 2024, 07:59
2024-06-18
Youtube тестує нову функцію, яка дозволить користувачам додавати важливий контекст під відео
Цей функціонал дуже нагадує Community Notes в X (Twitter), який дозволяє користувачам розвінчувати різні фейки загалом, і наративи російської пропаганди зокрема.
Цей функціонал дуже нагадує Community Notes в X (Twitter), який дозволяє користувачам розвінчувати різні фейки загалом, і наративи російської пропаганди зокрема.
В Google кажуть, що ця функція може бути використана для таких речей, як пояснення, «коли пісня є пародією», або повідомлення глядачам про те, що «старі кадри зображуються як актуальна подія». Про це пише Tech Crunch.
Зазначається, що запуск нотаток на Youtube відбувається у рік виборів у США. Дезінформація під час виборів 2024 року може стати великою проблемою завдяки появі генеративного ШІ. За допомогою цієї нової функції YouTube, ймовірно, прагне мінімізувати поширення дезінформації на своїй платформі.
Для початку пілотний проєкт буде доступний на мобільних пристроях у США англійською мовою. В рамках тестового етапу обмеженій кількості користувачів буде запропоновано писати нотатки. Відібрані користувачі повинні мати активний канал на YouTube з хорошою репутацією.
YouTube визнає, що під час тестового етапу, ймовірно, будуть помилки, оскільки очікує, що можуть з’явитися нотатки, які не дуже добре підходять до відео, або що до нотатки може бути включена неправдива інформація.
Примітки до відео почнуть з’являтися в найближчі тижні та місяці для користувачів в США. Під час першого пілотного проєкту сторонні експерти оцінюватимуть корисність і точність коментарів. YouTube використовуватиме ці відгуки для навчання своїх систем.
Як виглядатимуть нотатки спільноти на YouTube. Зображення: Gizmodo
Нотатки на відеоплатформі працюватимуть практично за тим же принципом, що й в X (Twitter). Якщо сторонні оцінювачі визнають коментарі корисними, вони з’являться під відео. Потім глядачів запитають, чи вважають вони допис «корисним», «частково корисним» або «некорисним».
Їх також запитають, чому вони вважають допис корисним чи некорисним. Наприклад, людина може сказати, що вважає допис корисним, тому що в ньому є посилання на високоякісні джерела або тому, що він написаний у нейтральній манері.
Після цього YouTube використовуватиме алгоритм, щоб визначити, які відео будуть опубліковані на основі отриманих оцінок. Алгоритм визначатиме замітки, які будуть корисними для широкої аудиторії. Наприклад, якщо значна кількість людей, які раніше оцінювали дописи по-різному, тепер оцінюють певний допис як корисний, YouTube з більшою ймовірністю покаже цей допис під відео.
«Чіткі правила допоможуть швидше ухвалювати рішення про блокування ворожих ресурсів, говорить Коваленко. «Для YouTube чи TikTok це буде аргументом, чому в Україні потрібно заблокувати такі ресурси, як уже заблокований канал Діани Панченко», — сказав керівник ЦПД Андрій Коваленко.
Соціальні мережі та штучний інтелект формують глобальні наративи про війну в Україні. Як їх використовують українці та росіяни — аналітика від Foreign Policy
Напередодні вторгнення росії в Україну соціальні медіа слугували полем битви для держав і недержавних діячів, щоби поширювати конкуруючі наративи про війну та зображати поточний конфлікт у своїх власних інтересах. Видання Foreign Policy опублікувало великий аналітичний матеріал, як українці та росіяни використовують соціальні мережі, щоб давати інформацію про війну. Наводимо його адаптований переклад.