Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Марія БровінськаВійна
21 червня 2022, 20:55
2022-06-21
Де слідкувати за війною в Україні: 8 корисних ресурсів, що розкажуть правду у режимі реального часу
Ситуація на фронті змінюється чи не щохвилини, а новини ми споживаємо переважно хаотично, як тільки з’являється на це час, аби не зашкодити основному виду діяльності. Журналісти 24 каналу зібрали ключові сервіси, де є карта бойових дій в Україні.
Ситуація на фронті змінюється чи не щохвилини, а новини ми споживаємо переважно хаотично, як тільки з’являється на це час, аби не зашкодити основному виду діяльності. Журналісти 24 каналу зібрали ключові сервіси, де є карта бойових дій в Україні.
Важливо!
Ці мапи заборонено використовувати для прокладання маршрутів евакуації. Попри точність роботи вказаних сервісів, затримка оновлень є достатньою, аби у дорозі створювати небезпеку для життя тих, хто хоче врятуватись із зони бойових дій.
Liveuamap
Система онлайн-мап Liveuamap, розроблена українськими програмістами з Дніпра, дозволяє наживо стежити за перебігом військових конфліктів в усьому світі.
Поштовхом для створення проєкту стали події Революції гідності. Автори хотіли дати людям можливість відрізняти факти від вигадок, відмічаючи положення урядових сил і протестувальників на вулицях Києва. Спочатку сервіс був побудований на основі інтерактивних карт Google Maps. Після початку російської агресії він висвітлював вторгнення до Криму та хід війни на Донбасі.
Коли інтенсивність бойових дій на Донбасі зменшилась, розробники вирішили висвітлювати ситуацію в інших гарячих точках світу. З певного моменту розробники перейшли з Google Maps на створення своїх мап на основі Open Street map.
Вже за кілька років Liveuamap мав низку мап війн та акцій протесту на кожному континенті планети. Дані Liveuamap використовували й зовнішньополітичні відомства західних країн, і гуманітарні місії, включаючи ті, хто займається знешкодженням мін та порятунком людей.
Мапа бойових дій від Liveuamap / Скріншот
З 2022 року проєкт висвітлює хід повномасштабного вторгнення Росії до України. З карти Liveuamap можна отримати інформацію про обстріли українських міст, бойові дії на різних ділянках фронту, збиті російські ракети чи безпілотники, перекриття доріг у прифронтових районах.
DeepStateMapLive
Цю карта бойових дій у реальному часі створила група волонтерів команди DeepStateUA team на початку російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року з метою інформування про перебіг воєнних дій.
Спочатку сервіс працював на основі Google Maps, але після атак росіян карта була заблокована. Після цього команда розробників вирішила створити свій сайт DeepStateMAP, який запрацював 27 березня 2022 року.
Мапа бойових дій та розміщення сил супротивника від DeepStateUA / Скріншот
Крім інформації про окуповані та звільнені від росіян населені пункти, тут можна знайти дані про розташування підрозділів і штабів ворога, а також розміщення деяких з його ресурсів.
Мапа бойових дій в Україні Інституту вивчення війни (ISW)
Інститут вивчення війни один з найбільш авторитетних світових аналітичних центрів, який вивчає довгострокові військові конфлікти. Власне, прогнози ISW щодо розвитку російсько-української війни були найбільш точними. На відміну від заяв різноманітних аналітиків, які прогнозували, що Україна не протримається у війні проти Росії довше 3 днів.
Мапа бойових дій від Інституту вивчення війни / Скріншот
ISW постійно спостерігають за ситуацією на фронті в Україні, аналізують інформацію, отриману від джерел з обох сторін, і щоденно публікують огляди, в яких дають оцінку російського вторгнення на головних напрямках.
New: Western officials announced additional military aid for #Ukraine on June 15, though Ukraine will require further sustained support in the face of increasingly protracted and artillery-heavy fighting against Russian forces.
Цей аналітичний проєкт результати своєї розвідки на основі відкритих даних візуалізує на базі карт Soar.earth.
У соцмережах аналітики War Mapper викладають останні зміни у перебігу подій російсько-української війни. З унікальних цікавинок — таймлапси, які наочно показують, як змінилася ситуація на фронті.
A timelapse of the first 100 days of the war in Ukraine.
A few notable events:
Height of 🇷🇺 control. Day 23 (00:22)
🇷🇺 complete their withdrawal from the North. Day 41 (00:40)
🇷🇺 begins focused offensives in Donbas. Day 54 (00:53)
Так, наприклад, останнє таке відео демонструє, що наступ росіян сягнув свого піка на 23-й день вторгнення. Після цього активність ворога змінилась.
Ukraine Battle Map
Ще один проєкт, створений командою OSINT-аналітиків з України та США. У своїй роботі базуються на даних з різних джерел, включаючи інформацію оборонних відомств Британії та США.
Окрім карт, які оновлюються у цілодобовому режимі, проєкт також випускає аналітичні звіти, які описують ключові зміни ситуації у кожному регіоні протягом останніх 24 годин. Учасники проєкту підтримують зв’язок із людьми на окупованих територіях, щоб краще зрозуміти поточну ситуацію та перевіряти інформацію.
West Izium Front (June 14 8:30 AM)
Ukrainian Forces have liberated the village of Prydonetske in the Kharkiv Oblast advancing towards Izium🇺🇦
Британське оборонне відомство на своїй сторінці у Twitter також регулярно публікує оновлення мапи бойових дій в Україні. Там зображена актуальна інформація щодо російського наступу в Україні, створена за останніми даних міністерства оборони США.
Окрім мап на сторінці також регулярно з’являються свіжі звіти розвідки про перебіг подій незаконного та неспровокованого широкомасштабного вторгнення Росії в Україну.
West Izium Front (June 14 8:30 AM)
Ukrainian Forces have liberated the village of Prydonetske in the Kharkiv Oblast advancing towards Izium🇺🇦
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)