Матеріали рубрики SpaceTech створені при підтримці
spacetech
Вікторія ГорбікSpaceTech
25 лютого 2023, 13:17
2023-02-25
Дебютний запуск американської ракети Vulcan відклали на початок травня через особливості вантажу
Перша ракета Vulcan Centaur компанії United Launch Alliance, заснованої спільно Boeing та Lockheed Martin, готується до випробувань перед запуском, запланованим не раніше початку травня, повідомляють SpaceNews.
Перша ракета Vulcan Centaur компанії United Launch Alliance, заснованої спільно Boeing та Lockheed Martin, готується до випробувань перед запуском, запланованим не раніше початку травня, повідомляють SpaceNews.
23 лютого виконавчий директор ULA Торі Бруно оголосив дату довгоочікуваного першого польоту 4 травня.
На вибір дати вплинули результати випробувань ракети та її головних двигунів. Крім того, є вимоги місії Peregrine, основного корисного вантажу на запуску, який має вікно лише в кілька днів кожного місяця, щоб пролетіти по траєкторії до Місяця.
Ракета має нести місячний посадковий апарат Peregrine від Astrobotic, два демонстраційні супутники для широкосмугового сузір’я Amazon Project Kouiper і корисне навантаження для космічної меморіальної компанії Celestis з кремованими останками та посланнями.
Vulcan Centaur — це двоступенева ракета-носій важкої вантажопідйомності. Її розроблення, фінансоване коштом державно-приватного партнерства з урядом США, триває понад 8 років з 2014 року. Vulcan повинен замінити існуючі Atlas V і Delta IV Heavy, які вже виходять з експлуатації, в межах урядової програми Національної безпеки космічного запуску (NSSL) для запуску супутників національної безпеки.
Очі, якими ми дивимося у Всесвіт. Навіщо людству такі телескопи, як «Джеймс Вебб» і «Габбл»
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» показав свої перші зображення, до яких цей проєкт ішов із початку 1990-х. До цього основним нашим «оком» у Всесвіт був «Габбл».
NASA запустило космічний апарат Capstone на орбіту Місяця. Він дозволить розрахувати орбіту для майбутньої американської навколомісячної станції Gateway.
Якщо Україна повернеться в зону стабільності, нові реалії дозволять їй отримати надсучасні космічні технології
Ще до початку війни космічна спільнота України почала об’єднуватися у регіональні кластери*, тобто об'єднання виробників, які тісно співпрацюють між собою, діляться технологічними здобутками і спільно виконують регіональні замовлення, заробляючи кошти на подальший розвиток.